Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Wyjątkowe zdjęcia przy wykorzystaniu kamery sportowej.

Każdy z nas niekiedy staje przed niejakim wyzwaniem. Tak samo jest kiedy decydujemy się na skok na bungee bądź ze spadochronu. Następuje wtedy przełamanie jakichkolwiek ograniczeń. Są to tak zwane sporty ekstremalne. Z pewnością, kiedy podejmiemy się tego wyzwania zapragniemy posiadać pamiątkę z owego zdarzenia.
GoPro Hero 4 Silver Teardown
Napisał: Dave Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dotychczas takowe sukcesy mogły być utrwalane na zdjęciach. Obecnie w latach tak idealnie ulepszającej się techniki, rozpoczęto spekulować czy nie można byłoby uwieczniać tego zdarzenia w postaci filmu. Chodzi o film, jaki byłby kręcony przez skaczącego. Jednak stworzenie owej kamery nie było proste, gdyż musiała być to kamera doskonałej jakości z racji gwałtownie przekształcającego się obrazu. W dodatku nie powinna być to kamera utrzymywana przez sportowca (tak jak to może byc w typowej kamerze) jak i kamera przypinana na ubiorze. Tak powstała innowacyjna kamera sportowa. W dodatku pojawiły się w sprzedaży nowoczesne drony zaopatrzone w kamery, które mają możliwość również nakręcać taki wyczyn z innych pozycji- . Najbardziej renomowany z tych gadżetów jest dji phantom, jaki jest wielowirnikowym multikopterem. Jego podstawowymi zaletami będzie precyzyjnie scalona struktura całego pojazdu, śmigła samokontrujące, które mają za obowiązek ustabilizowanie pozycji samolotu oraz nowy komputer pokładowy, który pozwala na przemieszczanie się pojazdu w przypadku, gdy utracimy zasięg pilota sterującego.Dron
Napisał: Dennis Jarvis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dana sytuacja może się zdarzyć w przypadku, kiedy wylecimy poza zasięg pilota, gdy utracimy bezpośrednią widoczność pojazdu bądź po prostu w przypadku, gdy zużyją się nam baterie w pilocie. Jest to bardzo dobre rozstrzygnięcie, bo już nie musimy się martwić, że zgubimy nasz pojazd poprzez nieuwagę. W pojazdach sterowanych dość często przytrafiało się, że właściciel tracił swój pojazd poprzez utratę zasięgu.

Podsumowując: kamera sportowa wykorzystywana bywa coraz częściej przez fanów mocnych wrażeń. Stosują ją sportowcy skaczący na bungee, ze spadochronu bądź amatorzy ekstremalnych zjazdów rowerowych czy snowboardzistów. Przy zastosowaniu takiego sprzętu jesteśmy w stanie te jakże majestatyczne przeżycia uwiecznić oraz powracać wspomnieniami gdy tylko będziemy chcieli.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-28 09:41:17
Tagi: kamera, wydarzenia, budowa, pojazd, sukcesy