Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Dowiedz się, jak prosto uczynić krok, który wspomoże potrzebujących

W dzisiejszych czasach znacznie więcej uwagi przeznaczamy na pomoc innym. Nie jedynie chorującym dzieciom, czy osobom w podeszłym wieku, ale również organizacjom, które starają się wychowywać sportowców, rozwijać talenty muzyczne czy umiejętności plastyczne. W naszej ojczyźnie – według najnowszych badań – jest niespełna osiem tysięcy Organizacji Pożytku Publicznego. Każdą jedną można dofinansować.


podatki
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli główkujesz, co uczynić, by pomóc, musisz wiedzieć jedno – to proste. Najszybsza droga – rozliczenie podatku za 2014. Odkąd Polacy mają szansę oddać część swojego podatku dochodowego, robią to chętnie. Po pierwsze takie działanie nie kosztuje nic dodatkowego. A także, robi się błyskawicznie. Starczy włączyć sprzęt komputerowy, wstukać w wyszukiwarce ‘rozliczenie podatku za 2014’, dobrać z wyświetlonej listy link i w niego wejść. Po przejściu na docelową stronę, można pobrać profesjonalny program, który przy pomocy prostego kreatora pomoże wypełnić druki PIT.

Na danej stronie ukaże się pole ‘1% fundacje’ (naratunek.org/aktualnosci/przekaz-1-podatku-za-pomoca-programu-w-wersji-on-line/). To dokładnie w tym miejscu należy wstukać dane fundacji (numer KRS i adres), której chcemy przekazać pieniądze W jakim miejscu odnaleźć potrzebne dane? Rzecz oczywista również w Sieci. Istnieje strona rządowa, która publikuje długą listę fundacji. Są również specjalne utworzone strony, bazy, gdzie wyszukiwać można choćby za pomocą wyboru miasta. 1% fundacje znajdują się w prawie każdym mieście, zarówno w ogromnych (w takich jak: Wrocław, Poznań), nieco mniejszych (Zielona Góra, Jelenia Góra), jak i zupełnie małych. Zatem aby pomóc nie ma potrzeby poszukiwać daleko.


Pit
Napisał: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com
OPP zbierają pieniądze dla dzieci chorych które chorują na przeróżne choroby. Najwięcej jest tych, które starają się pomóc chorującym na nowotwór. Należy jednak zauważyć, iż trudnych schorzeń jest znacznie więcej i pomóc w leczeniu jest szansa także innym. Pieniądze z 1% zbierają hospicja czy domy pomocy społecznej. Znaczną grupę budują stowarzyszenia, skupiające się na rozwoju sportowym, muzycznym i tak dalej. Są także te, które dbają o bezdomne zwierzaki. Podsumowując – jest ich wiele. Należy wytypować racjonalnie, zdecydować, czy chce się wesprzeć fundację ogólnopolską czy lokalną (a może konkretną personę), wypełnić druki PIT i przekazać swój 1% podatku dochodowego. Pomoc rusza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-25 15:21:18
Tagi: program, pieniądze, PIT, Leczenie, pomoc