Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Plusy i minusy pracy zarobkowej w telefonicznej obsłudze klientów.

Od dłuższego czasu praca zarobkowa na słuchawce dominuje pośród ofert na rynku pracy. Duże korporacje szukają kandydatów na stanowiska telefonicznych doradców czy telemarketerów.


element


Rynek pracy ostatnio uległ ogromnym zmianom, które bez wątpienia miały wpływ na rodzaj poszukiwanych kandydatów.


Praca na słuchawce ma niewątpliwie niemało zalet, ale zdarzają się w tym typie pracy także minusy. Do pozytywnych aspektów pracy na słuchawce zalicza się pośredni kontakt z Klientem. Ten typ pracy jest wyśmienitym wyjściem dla osób, które są wstydliwe. Kolejnym pozytywnym aspektem tej posady jest często zadowalająca pensja - osiągana głównie z powodu wysokich premii. Na dodatek na dzień dzisiejszy na rynku pracy jest spory niedobór pracowników do pracy na stanowisku telefonicznego konsultanta.


Na pewno minusem pracy w telefonicznej obsłudze klienta jest znaczne obciążanie uszu, które może skutkować chorobami. Bardzo ważne jest otóż, aby stale kontrolować stan narządu słuchu, bo w innym wypadku można nabawić się choroby zawodowej, co uniemożliwi dalszą pracę na posadzie konsultanta telefonicznego. Następnym negatywnym aspektem tej pracy jest duży poziom stresu w czasie dyskusji z trudnymi klientami.Pomniejszenie telefonicznego kontaktu z trudną klientelą skutkujące zmniejszeniem stopnia stresu może dać system contact center. Ten system opiera się nie tylko na kontakcie telefonicznym z klientelą, ale także wciela takie formy kontaktu jak: e-maile, czaty, czy też smsy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-15 13:55:30
Tagi: klient, system, market