Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Czego wymagają konstruktorzy do ożywiania swych pomysłów?

Obecnie posiadamy okazję wielbić fakt, iż wzrost techniczny jest ogromy. W dowolnej dziedzinie czy to nauki czy przemysłu korzysta się z coraz to nowszych sposobów technicznych.


Pierwowzór linii Control PRO STEINEL – IR Quattro
Napisał: STEINEL
Na podstawie: STEINEL


Nie byłoby owego wszystkiego, gdyby nie nieprzeliczone testy oraz wprawa.
nauka
Na podstawie: pixabay.com


Druk
Napisał: Steve Johnson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Konstruktorzy potrafią je prowadzić na różne metody. Jednym z głównych kroków po wykonaniu zarysu jest gromadzenie prób zebranych na modelach. Potem nadchodzi kolej prób na mniejszych wersjach przyszłych sprzętów. To tzw. prototypy, czyli wzorce projektowe. Stosuje się je przy badaniu niemalże dowolnej nowo tworzonej rzeczy. Od elektrycznej szczoteczki zaczynając, poprzez obrotowy fotel, na prototypach limuzyny finalizując. Często zdarza się, że w czasie zbierania doświadczeń sprawdzony prototypy ulegają zniszczeniu. Jednakże naukowcy niezwykle często doprowadzają do owego umyślnie, aby dzięki takowemu móc prędzej znaleźć jakieś mniej udane elementy w poszczególnych konstrukcjach.


Czasami zdarza się, że pomimo zdania wszystkich testów prototypy nie wchodzą do produkcji seryjnej. Może się tak stać nawet pomimo wcześniejszego inwestycji niemałych środków finansowych jeszcze na odcinkubudowy. Dzieje się tak nawet mimo okoliczności, że niemało prototypów pozytywnie zaliczyło nieprzeliczone próby. W wyniku takiego zaniechania, moglibyśmy np. podziwiać obecnie, jakie idee mieli kilkadziesiąt lat temu nasi polscy naukowcymotoryzacyjni - napęd liniowy. Są to dla nas nie byle jakie ciekawostki, ponieważ często możemy podziwiać takowe porzucone prototypy w różnorodnych muzeach.


Naprawdę mało brakowało, żeby swojscy opiekunowie oraz dziadkowie nie poruszali się maluchami a opracowanym w 1977r. autem o nazwie FSO Ogar. Jedyny prototyp owego trzydrzwiowego samochodu o nowoczesnej jak na owe czasy linii stoi w Muzeum Motoryzacji w naszej stolicy .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-14 15:37:30
Tagi: sprzęt, części, elementy, typ