Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Wybór domeny strony internetowej. Wszystko co chciałabyś wiedzieć o stronach internetowych

Wielu ludzi ma już obecnie za sobą zakładanie swojej witryny internetowej. Stronę internetową zakłada się w szczególności w sytuacji prowadzenia własnej firmy. W większych firmach zatrudniane są specjalnych ludzi lub grupy osób, trudniące się tylko zakładaniem i zarządzaniem witryną internetową.
www
Napisał: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecność w Internecie jest kwestią ogromnie istotną, toteż ważne jest, by witryna internetowa wyglądała jak najkorzystniej. Jest ona bowiem wizytówką firmy. Z kolei wizytówką strony internetowej jest jej domena. Tanie domeny to adresy internetowe umożliwiające odwiedzenie witryny. Ich wybór nie jest jednak tak prosty jak się to może wydawać. Właściwie dopasowana domena stanowi połowę sukcesu witryny internetowej.

Czego unikaćMożna wyróżnić wiele rzeczy, których należy unikać podczas tworzenia domeny dla strony WWW. Z pewnością domena nie powinna być zbyt obszerna. Na dzień dzisiejszy za najcenniejszą wartość uważany jest czas, toteż oszczędność czasu dla użytkownika sieci WWW jest zazwyczaj sprawą kluczową. Innymi słowy przeciętny internauta preferuje adresy zwięzłe, gdyż są o wiele łatwiejsze do zapamiętania, a ich pisanie zajmuje krótszy czas.

okablowanie sieciowe
Napisał: Norlando Pobre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed wyborem warto posłużyć się specjalnym narzędziem, czyli wyszukiwarki domen. W ten sposób można uzyskać informacje, czy domena, która została wybrana, nie jest zajęta. W domenach stron można wykorzystywać liczby. Nie jest to jednak polecane z punktu widzenia praktycznego, gdyż wykorzystanie cyfr podobnie jak zbyt długa domena czyni trudniejszym zapamiętanie adresu. Co najważniejsze jednak domena musi być związana z typem strony, albo rodzajem oferowanych przez instytucję usług.

Właściwie wybrana domena

Dobra domena to taka, dzięki której wielu ludzi będzie korzystało z witryny WWW. Przede wszystkim właściwie wybrana domena nie „odstrasza” potencjalnych użytkowników długością czy stopniem skomplikowania. Działają specjalne bazy, w których wypisane są domeny przeznaczone na sprzedaż. Przy wybieraniu dobrze jest poszukać inspiracji w takiej bazie. Wycena domen odbywa się w oparciu o różne czynniki. Należy pamiętać jednak, że najważniejsza jest w każdym przypadku wygoda użytkownika strony.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-20 14:04:28
Tagi: czas, klient, witryna, wyszukiwarka, strona, sukces, użytkownik