Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

W jaki sposób zreperować zepsutą zmywarkę?

Zmywarki są ratunkiem dla tych, którzy nie ubóstwiają zmywać naczyń. Są naprawdę bajecznym wynalazkiem, chociaż niestety, nie są idealne. Czasem odpływ wody potrafi się zatkać resztkami jedzenia. Wówczas nasz sprzęt nie działa poprawnie, tak jak powinien. Nim jednak zatelefonujesz po hydraulika jest coś, co możesz zrobić samodzielnie. Przeczytaj nasze wskazówki.
naczynia
Napisał: Cala3005
Na podstawie: http://www.flickr.com
Skontroluj odpływ wody w zmywarce, ażeby zobaczyć, czy nie jest przyblokowany pozostałościami jedzenia. Jeżeli cokolwiek zobaczysz wyciągnij jedzenie. Jeśli mimo tego, wciąż coś jest nie tak posłuż się drucikiem, ażeby wydobyć z odpływu jak najwięcej zalegających pozostałości.

Pragniesz poszerzyć wiedzę z tego ciekawego tematu? Więc najlepiej trafiłeś. Po prostu kliknij to szkło Huawei Y3 II i przenieś się do kolejnej strony.

Jeżeli to nic nie dało powinieneś sprawdzić wąż odpływowy. Może jest w nim pętla czy supeł, który nie przepuszcza poniektórych pozostałości. Co się z tym wiąże pozostają one wciąż w wężu nagromadzając się nie przepuszczając wody i następnych resztek. Rozwiń wąż i przeczyść go od wewnątrz, żeby był pusty.Potem podepnij go z powrotem tak, aby był niewykręcony. Możesz też wymienić go na nowy, jeśli uważasz, iż jest taka potrzeba, gdyż zagięcie nie da się wyprostować. Możesz również sprawdzić czy zadziała płyn do czyszczenia zmywarek. Wyeliminuje on tłuszcz oraz resztki jedzenia. Postępuj zgodnie z dyrektywą dodaną do opakowania. Wypróbuj też domowe metody. Mowa o occie bądź sodzie. Wszystko zależy jednak od rodzaju zmywarki. Możesz także spróbować odkręcić kratkę przepływu, która zatrzymuje większe cząstki jedzenia, ażeby nie przedostały się do odpływu i go nie zablokowały. Zobacz co jest po drugiej stronie a także wyczyść tak samą kratkę jak także wejście, przy którym jest przymocowana. Pamiętaj, by zamontować kratkę z powrotem.

Jeśli jednakże żadna z tychże metod nie zadziała, zatelefonuj po zawodowca. Hydraulik powinien odnaleźć źródło problemu oraz wyeliminować je. Jeśli konieczny będzie nowy wąż do zmywarki znajdź okoliczne hurtownie części AGD proponujące akcesoria do zmywarek. Polecamy to: link.


zmywarka
Napisał: Huhnbeauftragter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wskazówki: Pamiętaj, ażeby zawsze obmywać naczynia z większych pozostałości, żeby nie zatkały zmywarki. Odłącz zmywarkę od prądu nim zaczniesz szukać przyczyny źle funkcjonującej zmywarki. Zanim jednakże zatelefonujesz po specjalistę, skontroluj czy ważna jest jeszcze gwarancja na sprzęt. Dzięki niej oddasz ją do serwisu. A jeśli usterka nie zaistniała z Twej winy, za reperację nie zapłacisz nic - zostanie ona usunięta w ramach gwarancji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-19 00:50:29
Tagi: zmywarki, naczynia, opakowania