Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

W jaki sposób dać sobie radę, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy konieczne akcesoria są refundowane?

Opieka o osobę niepełnosprawną nie jest zadaniem łatwym i przyjemnym. Jeśli musimy zaopiekować się osobą, która nie jest w stanie tego zrobić sama, musisz uzbroić się w cierpliwość, zrozumienie i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do troski nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od zaawansowania niepełnosprawności, sklepy z akcesoriami rehabilitacyjnymi proponują właściwe rozwiązania mające udogodnić choremu codzienne życie. Najbardziej oczywistym potrzebnym sprzętem w sytuacji, gdy chory nie porusza się o własnych siłach są wózki inwalidzkie jak skuter elektryczny karma ks 343. Jeżeli pojawia się taka konieczność, możemy wybrać wózek inwalidzki toaletowy, lub zwyczajnie zdecydować się na pieluchomajtki. Osprzęt tego rodzaju nie jest tani ale możemy starać się o refundację z NFZ.
wózek inwalidzki
Napisał: MIKI Yoshihito
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobra orientacja w chorobie osoby, którą się zajmujemy ułatwi nam nadzór samopoczucia chorego - dzięki czemu będziemy w mocy ustalić czy zachodzi poprawa stanu zdrowia, czy pogorszenie. Jeżeli któregoś sprzętu nie musimy mieć na co dzień, w tym wypadku możemy użyć profesjonalnej wypożyczalni. Nie pozbawiaj podopiecznego od jego znajomych, spotkania z nimi na pewno wpłyną pozytywnie na jego samopoczucie. Jeśli to możliwe, nie powinno się jej powstrzymywać od powszednich czynności. Każda troska na pewno się opłaci.

Co, jeżeli nie mogę zająć się chorym sam?

Jeśli uwarunkowania nie zezwalają Ci na udźwignięcie opieki osoby niepełnosprawnej możesz skorzystać z specjalistycznej pomocy doświadczonych opiekunów. Z ich pomocy możesz skorzystać w konkretnych godzinach bądź wybrać opcję z zakwaterowaniem. Nierzadko są to osoby z różnymi uprawnieniami, fachowcy, którzy nie dopuszczą na powstanie odleżyn i uczynią wszystko co w ich sile, aby choremu żyło się jak najlepiej. Jeśli z wielu przyczyn nie możesz wynająć pomocy, możesz skorzystać z wsparcia domu opieki lub opieki domowej. Jeżeli zdecydujesz się na dom seniora, sprawdź, że są w nim właściwe warunki. Aby chory miał zagwarantowany odpowiedni luksus i intymność, pokoje powinny być dwuosobowe. Pokoje powinny być zaopatrzone w przycisk alarmu, który w wypadku niedobrego samopoczucia wezwie pracowników. Warto doinformować się jak pensjonariusze spędzają wolny czas, czy są urządzane dla nich jakieś zajęcia, a także jak wygląda sprawa jedzenia, za co naliczane są dodatkowe odpłatności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-16 15:47:29
Tagi: wypadek, chory, sprzęt rehabilitacyjny