Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Komputer bądź laptop - co będzie lepsze dla gracza? Zobacz opinie

Wprawiony gracz oczekuje od sprzętu znacznie więcej niż przeciętny użytkownik. Zarówno stacjonarny komputer, jak i laptop, mają swoje zalety i wady, dlatego też przed podjęciem decyzji, dobrze się z nimi dokładnie zapoznać.

Komputer stacjonarny do gier bądź laptop, muszą mieć dobre parametry, aby mogły obsłużyć wymagającą grafikę oraz inne wymagania, które stawiają przed nimi współczesne gry komputerowe. Wybór, zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem, nie jest trywialny. Faktem jest, iż laptop o tak dobrych parametrach, odpowiednich do grania, może być zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym autem laptopa jest z kolei mobilność. Ale i tu nie należy zapominać, że laptopy przeznaczone o gier są dość spore. Jeśli zatem nie zakładamy, że sprzęt będzie z nami podróżował, lepiej postawić na komputer stacjonarny.

komputery
Napisał: Iwan Gabovitch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Komputer stacjonarny do gier nie jest bardzo drogi, a jego plusem jest możliwość rozbudowy podzespołów. Sprawdź to tu tutaj. W razie zmiany parametrów lub zdecydowania się na zwiększenie jego wydajności, można łatwo tworzyć bardziej zaawansowany sprzęt, podnieść jego możliwości i rozbudowywać komputer. Wadą komputera stacjonarnego jest zdecydowanie brak mobilności i zajmowanie przez niego sporej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dołączymy jeszcze kilka ekranów i dodatkowe sprzęty, może się okazać, iż jeden pokój trzeba będzie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i można go szybko przenieść, jednak w odniesieniu do komputera stacjonarnego, nie posiada już tak dużych zmiany parametrów, charakteryzuje się mniejszą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy postawieniu na komputer stacjonarny dla gracza jak np. ten komputer stacjonary od pcstore.pl, można kupić w sklepie gotowy zestaw. Dla osób bardziej wtajemniczonych w ten temat, istnieje możliwość złożenia sprzętu, uwzględniającego wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami. Gdy zdecydujemy się na kupno laptopa, szczególną uwagę należ zwrócić na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM (random-access memory) oraz matrycę.Istotny jest też wybór pomiędzy platformą Intel i AMD (nazywana też platformą "Puma"). Każdy z nich przeznaczony jest do troszkę innych zadań. Następnym znaczącym parametrem jest opcja połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scan Line Interleave) bądź Crossfire (technologii graficznej opracowanej przez ATI). Osoby grające w komputerowe gry oraz mające doświadczenie w tym temacie, nie powinny mieć z tym dużych problemów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-14 20:42:29
Tagi: laptopy, sprzęt, Intel, zestaw