Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Jak kiedyś rzemieślnik tworzył przedmioty z metalu, a jak współcześnie radzimy sobie z takim samym przedsięwzięciem

Kiedyś produkowanie przedmiotów codziennego użytku zajmowało bardzo dużo czasu. Wszystko z tego powodu, że większość prac wykonywano ręcznie i na lokalną skalę. To zdanie można również odnieść do dóbr projektowanych, a później produkowanych przez kowali. Ich praca jest łączona przede wszystkim z podkowami, ale taki rzemieślnik tworzył mnóstwo innych przedmiotów, nierzadko także tych miniaturowych.


druk 3d
Kowal musiał charakteryzować się tak energicznością oraz kreatywnością, jak i siłą fizyczną. Dość duże znaczenie miała również odporność na wysokie temperatury, gdyż trzeba było cały dzień, nawet podczas sierpniowych upałów, stać przy rozżarzonym piecu i z całej siły uderzać w metal położony na kowadle.

Czy bez skutku chcesz wyszukać podobny wpis? Jeżeli tak, to uczciwie zalecamy ten serwis (https://www.sonorus.pl/wzmacniacze-lampowe/) - to na pewno jest to, czego akurat teraz potrzebujesz.

() Tak czy inaczej, dany przedmiot powstawał bez wykorzystania maszyn, a wspominany tutaj rzemieślnik po całym dniu wytężonej pracy marzył chyba tylko o sycącej kolacji i wypoczynku aż do białego rana.

W poprzednim akapicie położyliśmy akcent na trud pracy, jaką musiał wykonać człowiek. Współcześnie dużo się zmieniło i ręce robotnika zastąpiły wysokiej klasy urządzenia wspomagane przez programy komputerowe. Zmieniła się również sama technika produkowania rzeczy z metalu - innowatorskim i coraz bardziej znanym sposobem jest drukowanie w technologii 3D. Dzięki niej możemy produkować nawet detale, które przecież powinny być wykonane niezwykle starannie.


Drukarka 3d do metalu może wytworzyć każdy przedmiot, który wcześniej został zaprojektowany w programie komputerowym - Drukarki 3D. W trakcie procesu drukowania używa się drobinek metalu, które urządzenie nakłada warstwami. To jednakże zaledwie początek - gotowe wyroby
druk 3d
Napisał: Damir Kovacec
Na podstawie: http://www.flickr.com
trzeba jeszcze poddać właściwej obróbce, by można było je wprowadzić do obrotu. Bądź co bądź, taki system na pewno będzie optymalizowany, zatem w niedługim czasie możemy oczekiwać kolejnych rewolucji. Wydaje się jednak, że niełatwo będzie zastąpić pracę rąk ludzkich i talent projektantów.

Przecież każda drukarka 3d do metalu, aby bez zarzutu działać, musi być sterowana przez pracownika, który przeszedł stosowne kursy lub już przed parom laty się przyuczył. I podobnie jak w osiemnastowiecznej kuźni, tak i w nowoczesnym laboratorium przyda się duży zapał do pracy oraz otwartość na oryginalne rozwiązania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-04 14:12:32
Tagi: projekt, komputer, metal