Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Przy pomocy technologii IT nasze domy zyskują nową jakość.

Jeśli chcemy postawić dom, należy pomyśleć perspektywicznie.


Nasz dom może być przyjaznym, ale niezwykle skomplikowanym narzędziem, w którym przyszło nam mieszkać. Wykorzystane w nim Techniki, głównie informatyczne mogą być dla nas niezwykle przyjazne.


Pomysł pod tytułem inteligentny dom, nie jawi się niczym świeżym.


na placu budowy
Napisał: Sludge G
Na podstawie: http://www.flickr.com


sterowanie oświetleniem
Napisał: Promo Pixa
Na podstawie: http://www.flickr.com


Każdy z nas słyszał zapewne o takim rozwiązaniu. Nie wiemy za to, że takowemu domowi co roku przybywa inteligencji. Najnowsze trendy wydają się dogadzać największym wynalazcom. Dzięki wykorzystaniu sygnału z czujników i detektorów rozumny dom sam dopasuje się nie tylko do obecności domowników, ale też czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak przykładowo temperatura, nasłonecznienie czy wilgotność powietrza. W ten sposób inteligentny budynek bardzo podnosi jakość życia zwyczajnego jego mieszkańców. Inteligentny dom posiada swój własny system "dowodzenia". Za sprawą całościowego systemu i sygnałom, które do niego docierają, nasz budynek sam umie podjąć najlepszą decyzję w wielu sferach funkcjonalności.
Przykład nowoczesnego biura
Na podstawie: lodzdesign.com


Myśląc o inteligentnych rozwiązaniach dla naszych budynków myślimy przede wszystkim o bezpieczeństwie.

By poszerzać wiedzę w tym obszarze - kontynuuj czytanie (http://centrumwygody.pl/czesci-zamienne) kolejnych ciekawych treści w różnych artykułach. Wejdź w poniższy link i studiuj bez ograniczeń.

systemy alarmowe, kontroli, p. poż., czy choćby dostępu są w ofercie wyspecjalizowanych firm tej specjalności. Innym istotnym elementem naszego rozumnego budynku może okazać się sterowanie oświetleniem źródło Przyłączone systemy IT mogą dać przyzwolenie na sterować światłem naszego domu. Samoczynne włączenie i wyłączenie światła to tylko początek.


Proces może być połączony z innymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą jednego kliknięcia na pilocie siedząc na kanapie, potrafimy sterować światłem w całym budynku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-28 07:41:34
Tagi: dom, firm, systemy, Technik