Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Jak kupić kamery dla sportowców?

Wakacje na desce – te zimowe i letnie – możemy uwiecznić na filmie. Nowe możliwości są potężne, a za normalnie pieniądze możemy zdobyć całkiem dobry sprzęt.

Decydując się na kamerę, zawsze należy oznaczyć jej cel. Jeśli uznaliśmy, że potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy poszukać wśród konkretnych modeli. Naturalnie cena jest zwykle najważniejszą przeszkodą, ale w tej sytuacji także trzeba określić, jak profesjonalny sprzęt wybieramy. Kamera do tworzenia specyficznego portfolio narciarskich osiągnięć musi być naturalnie lepsza niż taka, która ma służyć tylko pamiątkom z wyjazdów z przyjaciółmi. Istotne jest to, gdzie chcemy publikować filmiki. Do internetu bez problemu wystarczą kamery SD, jednak zazwyczaj HD poszerza możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.


Idealne kamery dla każdego sportowca

Kamery sportowe są wygodne i małe, zwykle możemy wybierać odporne na wodę modele. Nie ukrywajmy, że należy je dobierać do typu dyscypliny. Inną kamerę wybierają snowboardziści, a inną rowerzyści. Kamera mocuje się do kasku, przy górskich wyczynach z całą pewnością powinna być trwała.

Sport-shop.pl - sklep sportowy
Na podstawie: Sport-shop.pl
Właśnie sposób mocowania ma tu niemałe znaczenie, dlatego że kamery dla narciarzy z kolei przypinamy do okularów. Do samochodowych szaleństw dobrym sprzętem może okazać się kamera GoPro HD HERO2, ale na deskorolkę możemy wybrać już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, mogą być szerokokątne – odpowiednie do rozległych kadrów. Wybór jest więc naprawdę duży.

Wybierz kamerę dla siebie

Kamery sportowe nie zawsze są jednak zaprojektowane dla amatorów, dlatego też są adresowane do fanów mocnych wrażeń i nietypowych sportów. Trudno ukryć, że producenci skupiają na tym, że fajne filmy to te, szczególnie dynamiczne. Wówczas nie widać pomyłek i różnych niedociągnięć, bo chodzi jedynie o emocje. Dobrze też wybierać kamery z opcją oznaczenia trasy zjazdowej, przy pomocy GPS-a, który może być wbudowany w kamerę. Wszystko może zależeć od ograniczeń cenowych, bo bywają kamery autentycznie skierowane są głównie do hobbystów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 20:52:37
Tagi: Internet, kamera, film, sport, kask, sprzęt