Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

W jaki sposób wybrać odpowiednią nawigację do auta?

Odpowiednia nawigacja do samochodu to podstawa, kiedy wybieramy się na wakacje albo też jedziemy w podróż służbową. Należy dowiedzieć się zatem, jaki GPS wybrać, aby był sprawny w każdej sytuacji oraz na które kwestie trzeba zwrócić uwagę.


Nawigację do samochodu można wyróżniać w głównym stopniu ze względu na koszty. Istnieje mnóstwo tanich modeli, jakie oferują nam jakość pozwalającą na bezstresowe zastosowanie ich w codziennych warunkach (poczytaj). Dla nieco bardziej wymagających użytkowników stworzone są bardziej zaawansowane modele. Producenci przygotowali w tym aspekcie mnóstwo różnorodnych rozwiązań, których jednak na próżno szukać w przypadku tańszych opcji.

Jeśli GPS stosowany jest przez profesjonalnych kierowców bądź też do celów związanych z pracą, raczej nie ma sensu inwestować w tani sprzęt, który w bardziej wymagających przypadkach może się nie sprawdzić. W tym przypadku idealnym wyborem okaże się solidny model z szybkim procesorem, dużą pamięcią, dobrym modułem GPS czy mapą pokładową. Wybierając się poza Polskę musimy wybierać raczej lepsze jakościowo urządzenie oraz niezbędną mapę na pokładzie, zawierającą cały obszar naszej podróży. W przypadku weekendowych wypadów za miasto wystarczający jest dobry smartfon zaopatrzony w najnowszą mapę dróg oraz adresów.


GPS
Napisał: Smailo
Na podstawie: Smailo
Warto zwrócić uwagę także na POI, czyli point of interest, specjalny punkt w przestrzeni, jaki może być dla nas w jakimś sensie użyteczny czy godny uwagi (przeczytaj więcej). POI jest bardzo często stosowany w elektronicznych systemach nawigacji - może oznaczać np. niebezpieczne miejsca albo miejsca, które są dla nas szczególnie istotne.

Należy także mieć na uwadze to, czy urządzenie nawigacyjne jest proste w obsłudze i posiada klarowny, czytelny ekran. Pomocny bywa również odpowiedni głośnik (głośniki wi-fi) czy jak najbardziej precyzyjny panel dotykowy. Niezaprzeczalnie ważna jest także łatwość montażu urządzenia. Sprawdźmy też ramię i uchwyt, jakie gwarantują nam odpowiednią regulację. Podczas wielu godzin podróży samochodem może nam być niezbędna także solidna ładowarka samochodowa, za sprawą której będziemy w stanie w każdej chwili naładować GPS w sytuacji rozładowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-05 01:21:40
Tagi: GPS, samochody, POI