Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Nim wgramy system operacyjny...

W dzisiejszych czasach, które zdominowane są ciągle rozwijającą się informatyzacją prawie każde urządzenie działa w oparciu o konkretny system operacyjny. OS to takie specjalne oprogramowanie dzięki któremu użytkownik może w całości korzystać z możliwości które daje mu dany sprzęt przez włączanie konkretnych aplikacji po komunikację z różnorakimi, dołączanymi urządzeniami zewnętrznymi.
netbook
Na podstawie: pixabay.com
W chwili obecnej na rynku udostępnianych jest duża systemów działających na wielu platformach. Począwszy od pecetów i notebooków po telefony, tablety, smartwatche jak i wszystkie pozostałe. Gdy sprawdzimy ranking OS (czyli systemów operacyjnych) dla komputerów PC i laptopów zobaczymy, że nieprzerwanie od kilku lat na pierwszym miejscu widnieje system Windows w kilku wariantach. W ostatnim czasie firma Microsoft wypuściła na rynek OS Windows 10, który pobił wszelkie obecne rekordy aktualizacji dla dotychczasowych wersji tej platformy. Dobrze stworzony proces aktualizacji tego systemu wraz z właściwym marketingiem spowodowały, iż Windows 10 został entuzjastycznie przyjęty przez klientów. I chociaż w dalej ustępuje on wersji Windows 7, to jego udział w rynku komputerów wciąż wzrasta.Warto zauważyć, iż w przypadku tematu takiego jak ranking OS widzimy tendencję rosnącego znaczenia systemów otwartych typu open source. Tutaj zaliczyć możemy system Linux jak i wersje takie jak Ubuntu czy też Debian. Jeżeli natomiast spojrzymy na popularność platform w ogóle, bez względu na rodzaj urządzeń na które dedykowana jest dana platforma to stwierdzimy, iż w czołówce tabeli, poza wymienionym Windows 10 i 7 plasują się także systemy mobilne: Android oraz iOS jak również platformy dla komputerów Apple - MAC OSX. Wracając do sukcesu Windows 10 należy nadmienić, że można ten system zainstalować na naszym komputerze z właściwie przygotowanego pendrive’a, co znacznie ułatwia oraz przyśpiesza sam proces upgrade’u naszej maszyny.


komputer
Napisał: uPrism co.,ltd.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed tym gdy zadecydujemy o wdrożeniu platformy Windows 10 z pendrive’a warto sprawdzić, które z narzędzi tego typu wybija się na tle reszty dostępnych modeli. Warto skorzystać z pomocy informacji w sieci - kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę: “ranking pendrive” otrzymamy znaczną ilość wyników z porównaniami, badaniami oraz opiniami klientów o konkretnych modelach. Ważnym elementem w tych analizach jest na pewno wydajność, szybkość oraz zrównoważony stosunek ceny do wykonania. Jeżeli chodzi o szybkość zapisu jak i odczytu danych z nośnika, to weryfikowane jest to, jak dany model radzi sobie przy procesowaniu różnych plików jak np. zdjęcia, pliki mp3, filmy etc. Tak więc przed tym, gdy zdecydujemy się na odpowiedni model pomocna będzie lektura rezultatów dla zapytania “ranking pendrive”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-25 22:04:42
Tagi: system, Android, MAC