Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Projekty apek na urządzenia mobilne

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie świata bez naszych supernowoczesnych telefonów. Telefon staje się dla nas centrum rozrywki, ale też centrum niezbędnym, żeby być na bieżąco z istotnymi wiadomościami dotyczącymi naszego {interesu}. Gdy telefon się rozładuje ciężko nam normalnie funkcjonować. Tak, więc ludzie, którzy zajmują się wszystkim tym, co związane z telefonami starają się nas jeszcze mocniej, od telefonów i tabletów i różnego typu innych mobilnych urządzeń – uzależnić.

Telefon dotykowy
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Robione są kolejne aplikacje, które potrafią wyliczyć jak dużo jest kalorii w posiłku, pomóc wypić odpowiednią ilość wody i wiele, wiele innych aplikacji, bez których po bardzo krótkim czasie nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Ale, żeby taka aplikacja mogła dostać się na nasze mobilne urządzenie musi zostać ona zaprojektowana. Jeśli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych, to zajmują się tym osoby znające na rzeczy. Stworzenie samego projektu, to po pierwsze pomysł na aplikację.

Trzeba wymyślić coś, co jeszcze się nie pojawiło albo coś podobnego do tego, co już jest w zasięgu wielu osób, ale ulepszyć to i sprawić, by ludzie woleli używać naszej aplikacji. Potem przechodzi się do projektowania, czym zajmują się osoby znające się na informatyczno-technicznych kwestiach. A nim apka trafi do wszystkich odbiorców, początkowo musi zostać testowana, by można było nanieść poprawki lub czasem zrezygnować z tego pomysłu, bo może się okazać, że dana aplikacja nie jest przekonująca - .

Aplikacje mobilne
Gdy słyszymy hasło projekt, to doskonale wiemy, że wcześniej musiał być pomysł, potem jakiś szkic i dopiero po tym wszystkim można było wziąć się za robienie projektu. Dokładnie tak samo jest, jeżeli chodzi o projektowanie aplikacji mobilnych. Tyle, że gdy projektuje się aplikację należy też wykonać analizę rynku, dowiedzieć się czy możliwi użytkownicy będą zainteresowani tego rodzaju apką, czy już już jest tego rodzaju aplikacja, jeśli tak, to, czym ta nowa na tle tej istniejącej miałaby się wyróżniać.

Zanim, więc zacznie się projektowanie należy sporo spraw sprawdzić, a nawet, gdy projekt zostanie skończony trzeba aplikację wypróbować, by upewnić się, czy w ogóle będzie warto dalej się nią zajmować. Bo tworzenie aplikacji to inwestowanie, które zwróci się jeżeli aplikacja będzie posiadała duża liczbę użytkowników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-23 00:12:43
Tagi: projekt, rynek, biznesu, użytkownik