Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Czy Internet niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo?

Internet jest rzeczywiście użytecznym wynalazkiem, bo dzięki niemu możemy dużo spraw rozwiązać rzeczywiście szybko. Mowa nie tylko o utrzymywaniu kontaktów ze znajomymi czy poszukiwaniu informacji, lecz również dokonywaniu przelewów, inwestycji, poszukiwaniu pracy itp. Możliwości jakie proponuje Internet jest naprawdę wiele, ale należy też być świadomymi tego, iż wiążą się z tym też niemałe zagrożenia. Jakie?


positivepro.eu
Na podstawie: pixabay.com
Między innymi musimy być świadomi tego, że Internet nie zapomina. Wrzucanie do sieci osobistych zdjęć może wiązać się z tym, że dostaną się one w niewłaściwe ręce jak i zostaną użyte przeciwko nam. Winniśmy zatem z rozwagą udostępniać nasze zdjęcia w Internecie i być ostrożnym w czasie przesyłania przeróżnego rodzaju istotnych dokumentów. Powinniśmy też pomyśleć o tym, by na swym komputerze stosować oprogramowanie antywirusowe, jakie uchroni nasz komputer przed najróżniejszymi zagrożeniami.

Oczywiście nie uchroni go przed wszelkimi zagrożeniami, lecz bez wątpienia dzięki temu będziemy o wiele bardziej bezpieczni. Niezbędne jest jednakże to, ażeby wybrać właściwy program antywirusowy. Nie wszystkie są odpowiednio rozbudowane oraz bezpieczne, zatem winniśmy swój wybór wnikliwie przeanalizować. O bezpieczeństwo zwłaszcza dbać powinni Ci, którzy mają na komputerze poufne dane. Dotyczy to w głównej mierze firm, jakie choćby dysponują danymi osobowymi swoich klientów.


zespół informatyków w pracy
Napisał: Mario Behling
Na podstawie: http://www.flickr.com
Żeby uchronić je przed ewentualną kradzieżą, winniśmy pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Zainteresować nas może również audyt bezpieczeństwa informatycznego jak i wiele innych usług, które cieszą się coraz większą popularnością (pomocne wskazówki). Przedsiębiorstw, które trudnią się świadczeniem takiego typu usług jest coraz więcej, ponieważ cieszą się one rosnącym zainteresowaniem. Wynika to po części z tego, że skala zagrożenia w sieci z rokrocznie jest coraz większa. Konieczne jest też stosowanie coraz bardziej rozbudowanych strategii jak i narzędzi, aby poziom bezpieczeństwa był możliwie najwyższy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-08 21:16:47
Tagi: Internet, bezpieczeństwo, zagrożenia