Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Czy tworzenie stron www może być przyjemne nie jedynie dla grafików?

Większości społeczeństwa robienie stron www kojarzy się jedynie z czarną magią. Języki programowania, obecne tam obiekty czy zmienne są dostatecznie niezrozumiałe.
A jeśli wspomnimy, że konieczne jest utworzenie ładnej szaty graficznej i usytuowanie całego projektu na pewnym serwerze, to całość wymaganych prac może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie tego problemu. Jest nim kreator www, zatem program, dzięki któremu każdy mógłby w bardzo prosty sposób stworzyć własną atrakcyjnie wyglądającą witrynę internetową. Jej ogólny wygląd możemy określić poprzez wybranie w najwyższym stopniu nam odpowiadającego szablonu, jaki mógłby być przydzielony do jednej z paru kategorii tematycznych. Poszczególne detale, tego typu jak krój czcionki czy poszczególne grafiki albo animacje, możemy wybrać na kolejnych etapach robienia naszego projektu. Przy użyciu takiego kreatora, tworzenie witryn internetowych nie okaże się już czynnością skomplikowaną. Przeciwnie, zobaczymy, że projektowanie mogłoby sprawić dużą frajdę.


laptop
Napisał: Wilson Hui
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niestety przy użyciu takiego narzędzia nie będziemy w stanie przygotować jakichś w większym stopniu złożonych projektów, które wykorzystywałyby m.in. specjalnie utworzone relacyjne bazy danych, jednak z drugiej strony spoglądając - do amatorskich zastosowań nie jest to w ogóle konieczne. Jeżeli chcesz wykonać dopiero własny pierwszy projekt, trzeba wybrać taki kreator, który będzie posiadał rozwiniętą pomoc.
Jeśli będzie on proponowany przez jakąś firmę hostingową (czyli oferującą miejsce na postawienie strony), to warto upewnić się, czy nie posiada jakichkolwiek ukrytych opłat powiązanych np. z limitem przesyłu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 09:54:53
Tagi: gra, rozwiązanie, interes