Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Rodzaje, cechy a także opis telebimów.

Niezwykle sporą popularność w ostatnim czasie zdobywają reklamy puszczane na telebimach. Nowoczesne czasy domagają się nowoczesnych rozwiązań w każdej branży, tym bardziej w reklamie. Czasy standardowych bilbordów po trochu się kończy, a w zamian powstaje sieć telebimów, czyli innowacyjne technologicznie bilbordy, monitory wizyjne, złożone z parunastu tysięcy żarówek ledowych. Telebim da się również nazwać wyświetlaczem ledowym, pełnokolorowym.


Telebim reklamowy led
Napisał: FlexVision.pl
Na podstawie: FlexVision.pl
Jakie są cechy telebimów? Zazwyczaj twierdzi się, iż mają one znaczną wyższość nad ekranami plazmowymi, ponieważ w bardzo jasne dni na telebimach widać bardzo czytelnie wszystkie obrazy. Dzieje się to ponieważ wyrazistość telebimu wywołana przez parokrotnie wyższą jaskrawość telebimu. Przykładowy telebim posiada konstrukcję elementarną, szczegółowe moduły są w kształcie prostokąta, a ich suma może być dobierana samodzielnie, do swoich potrzeb.

Kliknij ten odsyłacz - ta wyczerpująca treść pokaże całkiem nową dawkę materiałów na temat, który być może wydać Ci się godny zgłębienia.

Każdy obraz telebimu składa się z pikseli, zainstalowanych na matrycy.

Telebimy służą głównie do pokazywania reklam tekstowych albo obrazkowych. Wymienić można telebimy ze swoją pojemnością dyskową i telebimy połączone z komputerem. Te wymienione najpierw mają tę przewagę, że sterowanie nimi nie wymaga dodatkowych narzędzi, jakim jest na przykład komputer. Do jego zarządzania starczy zainstalowany sterownik, poprzez który da się emitować reklamy.

Telebim w Krakowie
Na podstawie: www.medas-media.com.pl
Typów telebimów jest bardzo dużo. Zwrócić uwagę trzeba na nowoczesne ultracienkie. Również (przejdź po tym linku) montaż telebimów nie jest kłopotliwa, bo można to wykonywać od frontu. To usprawnienie pozwala na zmniejszenia wydatków powiązanych z budową konstrukcji na tyłach monitora. Telebim jest wtedy lżejszy. Atutem takiego instalowania telebimu jest również to, że nie potrzeba żadnych podnośników, czyli ciężkiego sprzętu. Samo zarządzanie działa poprzez specjalistyczny program, który wbudowany w ekran. Więcej informacji na stronie:


Trzeba również wspomnieć o tym, iż standardowy telebim ma receptor temperatury oraz wilgotności powietrza, przez co na telebimie, oprócz spotami pojawia się rzeczywista nowina dotycząca pogody, jak również zegar, czyli bieżąca godzina oraz data. Niektóre monitory mają również samoczynną regulację światła. Dokonuje pomiaru światła z środowiska i reguluje swoją jasność pokazywania reklamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:17:27
Tagi: komputer, telebim