Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

potęga Matki natury naprzeciw kreatywności technicznej człowieka

Funkcjonujemy w państwie, jakim na szczęście nie leży na styku płyt tektonicznych. Dzięki temu unikamy zjawiska, jakie częstokroć dotyka min. mieszkańców Japonii. Takim problemem jest trzęsienie ziemi, jakie może nieść za sobą wielkie zagrożenie a także może powodować wielkie straty.


pejzaż - sprzęt
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - fotos
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - odzwierciedlenie
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drgania sejsmiczne, albo też fale sejsmiczne to fale energii , które są powodowane nagłym naskokiem płyt tektonicznych. Jest to energia, która przepływa przez ziemię i jest rejestrowana przez urządzenia takie jak sejsmografy. Oczywistym jest, iż trzęsienia ziemi są ogromnym zagrożeniem dla zamieszkujących te obszary, w których takie anomalia występują. Ofertę pomiarów drgań znajdziesz tutaj W związku z tym konieczne jest odpowiednie przygotowanie, które zminimalizuje skutki takiej klęski. Z tego względu obywatele Japonii już od wczesnych lat przysposabiają informacje w jak postępować w przypadku wystąpienia trzęsienia ziemi. Powstają inteligentne systemy ostrzegawcze, jakie rejestrują nawet najmniejsze drgania sejsmiczne, analizują dane i przewidują co a także w jakim stopniu jest w stanie się wydarzyć jeśli chodzi o możliwe trzęsienie ziemi.


W krajach, w których możliwość wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk jest największe, bardzo istotne jest właściwe stawianie budynków mieszkalnych. Muszą one być niezwykle mocne aby były w stanie przetrzymać jak najmocniejsze drgania ziemi. Architekci od długiego już czasu szukają stosownie wytrzymałych konstrukcji, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Istotnym elementem przygotowań takiego projektu jest oprogramowanie, które pozwoli na skonstruowanie modelu i przeprowadzenie symulacji. Znacząca jest również odpowiednia ocena, jaka zobrazuje nam jak będzie zachowywał się dom narażony na konkretne obciążenia oraz działania sił zewnętrznych. Jednym z przykładowych programów jest Midas NFX, czyli kompleksowa aplikacja umożliwiająca projektowanie na wysokim poziomie.

Kliknij na odnośnik do serwisu (https://www.effectglass.eu/pl/aktualnosci/), on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj tekst, posiadający ciekawe informacje.

Aplikacja ta pozwala na analizę dynamiczną a także analizę zmęczenia zbudowanej konstrukcji. Oprogramowanie (hiperłącze) projektowe znajdziesz tutaj. Midas NFX jest zatem niezwykle pomocny dzięki sposobności dokonania pełnej analizy FEA, czyli komputerowej symulacji tego w jaki sposób będzie zachowywać się produkt w reakcji na działanie żywiołów, wibracje, temperaturę. Taka analiza zobrazuje nam czy nasza konstrukcja wytrzyma konkretne obciążenia, co jest bardzo ważne przy konstrukcjach, które mają stawić czoło trzęsieniu ziemi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:11:19
Tagi: dom, oprogramowanie, części, cena, możliwości