Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

PC dla profesjonalnego miłośnika gier

Popularność gier wideo wzrasta z roku na rok. Coraz większym wzięciem cieszą się wszelkiego rodzaju imprezy związane z tym biznesem. Widać to choćby w organizowanych w Katowicach zawodach Extreme Masters, w których zespoły z różnych krajów walczą o trofea w kilku grach komputerowych.

Żeby sprostać rosnącym oczekiwaniom sprzętowym najnowszych gier, producenci komputerów robią co mogą aby wyciągnąć jak najlepsze parametry ze swoich sprzętów. Oczywiście w większość gier można pograć na średniej klasy sprzęcie. Jednak jeśli chcemy cieszyć się płynnością rozgrywki w najwyższych detalach, to warto pomyśleć o tym ażeby zakupić odpowiedni komputer stacjonarny do gier. Faktycznie, konsole są bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli mówimy o przystępność oraz łatwość w użytkowaniu. Nie ma potrzeby instalowania aplikacji czy też samych gier. Mimo wszystko, nie mogą one być porównywane z mocą obliczeniową komputerów stacjonarnych. Z dobrej jakości procesora i odpowiedniej karty graficznej można wydobyć o wiele więcej jeśli chodzi o poziom grafiki oraz płynność samej gry. Kolejną zaletą jest fakt, iż odpowiednie podzespoły posłużą nam również do innych rzeczy - możemy je wykorzystać np. przy obróbce fotografii. Oczywiście różne gry mają różne wymagania, ale przy wybieraniu sprzętu zawsze należy kierować się balansem pomiędzy wydajnością procesora oraz karty graficznej. Sprawdź: komputer stacjonarny do gierPłyta główna
Napisał: Cory M. Grenier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od długiego już czasu fani gammingowych pecetów toczą bój z amatorami konsol o to, jaka platforma jest lepsza jeśli chodzi o dostarczenie wyjątkowej rozrywki w gier komputerowych. Jednym z najbardziej istotnych argumentów przemawiających za komputerami stacjonarnymi jest to, że można je po jakimś czasie rozbudowywać, wzmacniać i dokładać nowe, lepsze podzespoły. Dokładanie pamięci RAM, zwiększanie zasobów dysku SSD albo też podmiana karty graficznej - tego wszystkiego nie uświadczymy będąc właścicielami konsol do gier. Wydaje się więc, iż komputer stacjonarny do gier to odpowiedni (choć nie zawsze budżetowy) wybór dla wymagających oraz zaawansowanych graczy. Reasumując - jeżeli myślimy o kupnie platformy do gier komputerowych - wybieramy komputer stacjonarny do gier. Możliwość rozbudowy, dodawanie kolejnych kart graficznych to jest zaleta, jaką doceni każdy gracz. Warto zatem poświęcić trochę czasu na znalezienie właściwego komputera dla naszych potrzeb.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:35:37
Tagi: gry, RAM, konsole