Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Odpowiedni dobór obiektywu posiada ogromne znaczenie dla robionego zdjęcia

W okresie fotografii analogowej rzecz była łatwa.


Aparat był tylko skrzynką Proponującą określone czasy otwierania migawki. Obecnie sprawy stały się są nieco bardziej złożone.
W aparacie cyfrowym głównym elementem obrazowania okazuje się być też wykorzystana matryca. Podczas analizie parametrów nie sugerujmy się jedynie na ostrość jaką ten oferuje. Zwróćmy także uwagę na pozostałe właściwości optyczne. Nie rzadko zdarza się, że obiektyw ma całkiem niezłą ostrość, ale na każdym zdjęciu nieba lub jasnej powierzchni widoczne są przyciemnione krawędzie, a przedmioty robione na szerokim ustawieniu wyglądają jak zdeformowane.


Dyktafon ICD SX750
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


Sigma 17-50mm okazuje się być taką ofertą, jaką możemy śmiało wskazać wśród wielu. Jasny obiektyw, jaki został zaprojektowany w związku z matrycą APS-C. Obiektyw został też uzbrojony w bardzo efektywny stabilizator obrazu. Zamontowanie wizualnej stabilizacji obrazu daje szansę mieć pewność, że fotografowany przedmiot nie został ruszony. Kompensacja wstrząsów zauważalna jest bezpośrednio w wizjerze. Właściwe powłoki antyrefleksyjne pozwalają nam zrobić jeszcze bardziej ostrzejsze fotografie patrząc w kierunku słońca. Obiektyw wyposażony jest ponadto w napęd ultradźwiękowy- .


Kolejnym obiektywem, ale nieco mniejszych rozmiarów, jaki wygrywa w wielu rankingach z konkurencją jest sigma 10 20mm. W swojej klasie cenowej dla wielu jest bezkonkurencyjny. Szeroki kąt na APS-C, znakomite kolory, ostrość za taką cenę jest niezwykła.
Zdaniem fotografujących jest bardzo dobrze zbudowany, pomimo wielokrotnego użytkowania wygląda jak nowy. Producent oferuje także własne dodatki. Sigma okazuje się być firmą wytwarzająca swoją optykę z budową pasującym do wszystkich szeroko wykorzystywanych firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:24:48
Tagi: obraz, element, słońce, dźwięk