Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

W jaki sposób sprawić samemu dobre zdjęcia

Robienie sesji zdjęciowej samej sobie nasuwa wiele problemów nawet komuś, kto z aparatem fotograficznym jest oswojony, a co dopiero debiutantom. Przedstawiamy kilka porad, jakie powinny ułatwić przebrnięcie przez pierwsze samodzielne sesje oraz wypracowanie osobistych sposobów fotografowania.


Nie ma to, jak spotkać się w paru osobowej gromady na sesję zdjęciową. Nie każdy jednak ma podobne warunki a także możliwości – zaś udane fotografie pragnie mieć każdy. Musimy więc samemu chwycić za aparat.


sigma s 150-600
Napisał: liketearsintherain's buddy icon
Na podstawie: www.flickr.com
Wybór przyrządu. Obecnie jest on oczywisty – wybieramy aparat cyfrowy. Posiada on tę przewagę nad przyrządem klasycznym, zwanym także analogowym, że nie musimy wywoływać filmu jak też robić z niego odbitek. Aparat klasyczny ma jeszcze tę ułomność, iż skutek naszej pracy widzimy dopiero po czasie. . Rezultat pracy na przyrządzie cyfrowym widzimy od razu, a w dodatku możemy go jeszcze polepszyć w komputerze. Dużą zaletą cyfrowych aparatów jest także możliwość podłączenia ich do telewizora. Dzięki temu możemy znacznie lepiej spostrzegać, co będzie na zdjęciu. Można zatem przybrać właściwą pozę, ustawić się w taki sposób, jak chcemy. Mamy też pewność, iż w kadrze zmieściło się to, co miało się zmieścić. Przy doborze pamiętajmy, iż im wyższy model aparatu, tym więcej ma możliwości. Praktycznie każdym z nich można wykonać dobre fotografie, a nawet te proste cyfrówki kompaktowe przynoszą o wiele więcej możności niż idiotkamery a więc ich odpowiedniki w świecie aparatów analogowych. Najtańsze z nich można nabyć już za ok. 500 zł, zaś za ok. 1000 zł kupimy już całkiem nie byle jaki aparat kompaktowy z wyższej półki, mający wiele funkcji typowych dla profesjonalnych lustrzanek. Jeżeli decydujemy się na profesjonalny aparat, ważny będzie obiektyw. Rekomenduję obiektyw sigma 50/1.4 - znajdź tutaj.


Tło. Kiedy boimy się, iż na zdjęciu zostanie zidentyfikowane nasze mieszkanko, najodpowiedniej zrobić zdjęcia na tle jednobarwnych zasłonek, pustej ściany itp. Jeśli jednak nie obawiamy się pokazać własnego mieszkania, poszukajmy najładniejszego zakątka w domu. Warto również posprzątać na planie. Nic tak nie szpeci należytych fotografii, jak bałagan, który panuje w tle.


sigma 50/1.4
Światło. Od właściwego światła zależy w ogromnej mierze jakość zdjęcia. Kardynalna zasada: zdjęcia robimy zgodnie z kierunkiem padania światła – pod żadnym pozorem odwrotnie. Nie stawajmy zatem na tle okna w ciągu dnia, albowiem postać nie będzie dobrze widoczna. Trzeba również uważać, jeśli robimy fotografie mając otwór okienny z boku. Nazbyt intensywne światło wpadające przez okno może prześwietlić część zdjęcia, w czasie gdy inna jego część – zostająca w cieniu – zostanie niedoświetlona. Nie można zatem wykonywać fotografii we wnętrzu, do którego wpadają promienie słoneczne, dlatego że wtedy rezultat ten będzie murowany.

Kiedy uznasz, że znajdujący się w tym miejscu post jest wartościowy, kliknij ten link, a zobaczysz więcej case Huawei Y5 II podobnych materiałów.

Okno musi znajdować się vis-a-vis fotografowanej osoby. Dobrze jest jednakże zatroszczyć się o dodatkowe sztuczne światło, albowiem zazwyczaj ilość światła wpadająca przez nasze okna jest za mała. Sztuczne oświetlenie najprościej otrzymać z lampy błyskowej.


Pamiętajmy jednakże, że zasięg większości lamp błyskowych wkomponowanych w aparat nie przekracza 5 m. Do doświetlenia fotografii za dnia to starczy, lecz jeśli robimy fotografie w nocy, praktycznie zawsze będzie to za mało.


Na zakończenie musimy wspomnieć o tym jak znaczący jest należyty obiektyw. Rekomendowane obiektywy to m.in. sigma s 150-600 - przeczytaj informacje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:14:26