Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Jaką lodówkę wybrać?

Lodówka to jeden z tych sprzętów AGD, bez jakiego nie jesteśmy w stanie nawet sobie wyobrazić przechowywania żywności, a więc i szykowania posiłków.


Jeszcze sto lat temu, gdy lodówki dopiero pojawiły się w sprzedaży, zachowanie świeżości dań było dużym wyzwaniem.
Dziś na całe szczęście nie mamy już takiego kłopotu. Problemem będzie jedynie dobór należytego urządzenia. Producenci proponują nam mnóstwo modeli, iż trudno jest zdecydować się na jeden model.


pompy do lodówek
Napisał: Tabasco PR
Na podstawie: Tabasco PR


Pierwszym dylematem, przed jakim na pewno staniesz, jest wybór pomiędzy klasyczną schładzarką a chłodziarką z zamrażalnikiem. Pozornie wydaje się to skomplikowane, jednak w rzeczywistości decyzja jest nieskomplikowana. Dzisiaj prawie wszyscy producenci decydują się na sprzedaż lodówek z osobnymi zamrażalnikami. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, iż dostajesz uniwersalne urządzenie. Ów model podzielony jest zwykle na 2 oddzielne komory . Pierwsza z komór służy do składowania żywności świeżej, natomiast druga – mrożonek. To sprawia, iż w zależności od potrzeb możemy korzystać z produktów znajdujących się w jednym lub drugim położeniu. Kiedy lodówka potrzebna jest jedynie na użytek domowy, to warto wybrać wersję wraz z zamrażalnikiem, bowiem będzie ona w największym stopniu uniwersalna. Mniej kłopotów natrafisz w wypadku modeli wolnostojących. Tu nie ograniczą Cię meble – możemy wybierać różne szerokości i wysokości urządzeń. Schładzarka znajdzie miejsce tak przy oknie, jak również wejściu do kuchni, praktyczniej będzie jednakże ulokować ją nieopodal wejścia.
Jeśli dojdzie do dysfunkcji, to chłodziarkę wystarczy tylko odsunąć od ściany w celu przewozu albo reperacji na miejscu. Kupując nowiuteńką lodówkę zwróć też uwagę na przystępność części zamiennych, którymi są przykładowo pompy do lodówek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:05:41
Tagi: części, produkt, sprzęty, rzeczy, producenci