Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Rozpocznij swoją przygodę z fotografią! Zapoznaj się z możliwościami nowoczesnych kamer!

Fotografia przeradza się w coraz chętniej selekcjonowane hobby. Złapanie obrazu oczarowuje wciąż kolejne jednostki. W jaki sposób zacząć swoją przygodę z fotografią?


Przeszkol się z podstaw robienia zdjęć

aparat
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Biorąc sprzęt i spoglądając na obiekt naszej fotografii często jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszoplanowym przedmiocie, że kompletnie nie zauważamy tego co się wydarza za nim. Z tej przyczyny wykonaliśmy np. zdjęcie naszej mamie, a po jego wydrukowaniu zauważamy, że stojąca w oddali lampa wystaje bezpośrednio z głowy naszej postaci, całkowicie psując kompozycję i prezentując się po prostu zabawnie. Dlatego tak istotne jest przemyślane patrzenie i pojmowanie tego co chcemy sfotografować. Kolejny dowód to zdjęcia na plaży - miejsce publiczne, w tle nietrudno o obraz, którego potem nie będziemy chcieli pokazywać. Z przemyślanym patrzeniem łączy się sztuka kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umieszczenie przedmiotu w środku ujcięcia, jednakże jest to pomyłka. Aby dodać zdjęciu ciekawego wyglądu, powinno się zastosować technikę trójpodziału. Jeżeli w trakcie fotografowania ujęcie nie udało się nam, nie ma problemu by spróbować skadrować go potem w oprogramowaniu graficznym.

Jeśli chciałbyś zobaczyć większą dawkę informacji na nakreślany tutaj temat, to uczciwie zalecamy tę witrynę (https://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-panasonic-lumix-gh5.html) - kliknij i sprawdź, czy wpadła Ci w oko.

Niestety to wyjście nie zawsze da nam dobre rezultaty. Nie obojętny jest aparat jakiego używamy.
aparat
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Porządny sprzęt ma dużą rozdzielczość, co daje zdjęcia w dobrej jakości i wpływa na złapanie większej liczby szczegółów. Takim aparatem bez dwóch zdań jest eos 70d. Bez wysiłku nakręcimy nim również wszelkie familijne uroczystości.


Nie tylko fotografia umożliwia zachowanie chwili

Interesującym gadżetem jest też kamera gopro hero 3. Z jej zalet bez wątpienia skorzystają osoby oddające się sportom ekstremalnym, ponieważ ta kamera jest wyjątkowo niewielka i mało waży, więc doskonale pasuje do kasku, etc. Dodatkowo jest wodoszczelna do 40 m. Jej konstrukcja zezwala na mnóstwo zabaw z kątem nagrywania, jak również daje wysoką jakość obrazu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą. Producenci zadbali również o jak najwyższą jakość dźwięku. Kamera ma wbudowane WiFi i slot na microSD.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:57:05
Tagi: kamera, dźwięk, fotografia