Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Rozmaite rodzaje obiektywów

Obiektywy fotograficzne mają nie tylko przeróżną konstrukcję, ale także różne przeznaczenie. Innego gatunku sprzęt używany jest do fotografowania z dużej odległości, a innego do makrofotografii, gdzie przedmiot może się znajdować parę centymetrów od obiektywu.
sigma 12-24
Napisał: Western Digital
Na podstawie: Western Digital


Ogniskowa obiektywu jest niewątpliwie najważniejszym jego parametrem, gdyż to ona w dużym stopniu wyznacza jego używanie. Występują tak jak obiektywy stałoogniskowe jak i zmiennoogniskowe. Ogniskowa obiektywu jest jego własnością fizyczną i nie ma wpływu, do którego urządzenia go zamontujemy.


Jednym z najbardziej szerokokątnych obiektywów na rynku jest Sigma 12-24. Obiektyw wywołuje niezwykle porządne doznanie. materiałem obudowy są w dużej mierze materiały syntetyczne.

Jeśli podoba Ci się wpis, który właśnie widzisz, to zapewne zafascynuje Cię też ten serwis (http://www.cinematicvr.pl/). On również przedstawia podobny temat.

Wykorzystano je do osłonięcia przedniej części obiektywu, tej przed kołem ostrości, również środkowego elementu obudowy pomiędzy pierścieniami, tego ze miarą odległości, reszta to metal. Oiektyw jest prosty i nie ograniczający dokonywać nawet drobnych transformacji kąta widzenia. Ogniskowanie obiektywu odbywa się wewnętrznie, a zoomowanie prawie wewnętrznie. Obiektyw wyekwipowany jest w system wewnętrznego koncentrowania, a silnik (zongshen XP200A) autofokusa zapewnia ultradźwiękowy napęd HSM. Jest on cichy i prędki, wyraźnie bardzo porządnie ruszając jednostkami obiektywu. Dookoła niedużej tylnej soczewki wstawiono ramkę, za którą można wsunąć żelatynowy filtr.
Podstawowym obowiązkiem obiektywu fotograficznego jest dobre koncentrowanie promieniowania świetlnego, które wpada przez zainstalowane w obiektywie soczewki do wnętrza aparatu, gdzie obraz pozostaje utrwalony na błonie światłoczułej, lub matrycy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:38
Tagi: materiał, gra, system, fotograf