Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Chorwacja w pigułce – co powinniśmy zwiedzić?

Zastanawiacie się dokąd pojechać na pamiętne wczasy? Proponujemy Chorwację – ładne państwo zlokalizowane na południu Starego Kontynentu, umiejscowione nad Adriatykiem.


To szczególne miejsce jest idyllą dla entuzjastów nurkowania, cyklistów, osób lubiących naturę oraz historię, spragnionych odpoczynku leniwego oraz aktywnego.
ist


Jednym słowem – dla każdego coś fajnego. Wprawdzie Chorwacja nie jest już tak tania, jak jeszcze kilka lat temu, jednakże ciągle warto tu przyjechać. Kraj ten ma cudowną (ponad 5800 km) linię brzegową, z czego aż 4000 kilometrów przypada na wyspy oraz klify. Samych wysepek w tym kraju jest aż 1185 a tylko ok. 50 jest zamieszkałych. Największe z chorwackich wysp to: Krk i Pag. Ist jest to śliczna wysepka leżąca w Chorwackiej części Adriatyku.


Zaś zachodnio - południową cześć Chorwacji zajmują tzw. Góry Dynarskie, a wschodnio - północna cześć tego fantastycznego kraju to Nizina Panońska. O wyjątkowości tego miejsca może świadczyć to, iż na terenie Chorwacji utworzono 7 parków narodowych! Niezależnie czy wyjeżdżamy do Chorwacji na krótki urlop i zamieszkiwać będziemy w jednym punkcie, czy też skusiła nas wycieczka objazdowa, jest parę miejsc, które musimy koniecznie zobaczyć. Jest to m.in. Zagrzeb, metropolia Chorwacji z prześliczną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorem w centrum miasta. Entuzjaści zabaw na pewno docenia bogate życie nocne metropolii. Kolejnym punktem godnym odwiedzenia będzie Dubrownik będący wizytówką Chorwacji.
Gród ten znajduje się w spisie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamienne uliczki są wręcz niesamowite, bruk jest tak wypolerowany (stopami przybywających tutaj turystów), iż można się po nim ślizgać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:24:34
Tagi: czas, części, miejsce, IT, kurs