Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Zasady rozsądnego zarządzania odpadami, jak ostatnio zmieniły się przepisy w tym obszarze.

Śmieci i odpady są poważnym problemem naszej cywilizacji. Wytwarza się ich bardzo duże ilości i niestety w dużej części są one zupełnie niewykorzystywane. Gdyby chociaż wszystkie trafiały tam, gdzie powinny trafić, to znaczy na legalne wysypiska, to może jakiegoś wielkiego problemu by nie było. Ale nie ma tak dobrze, bo ogromna ilość śmieci zwyczajnie jest byle gdzie wyrzucanych.


Spotkać je można w rzekach, lasach i na polach, a w każdym miejscu w jakim są będą powodować spore szkody w środowisku. Plastikowe opakowania mogą w niezmienionej formie wytrzymać nawet parę tysięcy lat i nie będą się rozkładać, a poza tym często są zjadane przez różne zwierzęta, szkodząc im przy tym niemiłosiernie. Jeszcze bardziej niebezpieczny jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - sprawdź więcej . Zawiera on szereg związków i substancji, które po dostaniu się na zewnątrz doprowadzić mogą do niebezpiecznego skażenia gleby i wody. Niestety obraz leżących w rowach starych telewizorów czy lodówek jest bardzo częsty, osoby które tak postępują nie do końca chyba zdają sobie sprawę z konsekwencji takich działań.
komputer
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


Na szczęście minione lata przyniosły duże zmiany jeżeli chodzi o segregację odpadów. Na razie w sferze regulacji, ale pozostaje wierzyć że pójdzie za tym także zmiana świadomości naszych mieszkańców - zerknij na stronę . Obecnie przepisy nakładają obowiązek segregacji odpadów już w domach i mieszkaniach, jeżeli ktoś tego nie będzie robił to ponosi dużo większe koszty ich wywozu. Posortowane odpady należy wyrzucać do odpowiednich pojemników, najczęściej jeden jest na odpady mogące być ponownie przetwarzane, a drugi na organiczne.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź, co się znajduje w ofercie tusze wrocław, która tyczy się podobnej kwestii.Oddzielnie zbiera się różnego rodzaju butelki i szklane słoiki, najczęściej będą na nie osobne pojemniki. Dodatkowe regulacje dotyczą sprzętu AGD i RTV. Aktualnie nie można ich wkładać do zwykłych koszy na śmieci, gdyż grozi to surową karą. Jeśli ktoś chce się pozbyć tego typu odpadów, to powinien się wybrać do jakiegoś punktu zbierającego elektrośmieci i tam pozostawić swoje urządzenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:22:48
Tagi: telewizory, sprzęt, śmieci