Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Wodoodporny smartfon - jakim sposobem wyselekcjonować? Czy warto?

smartfon, przeciwnie do klasycznych telefonów komórkowych, jest delikatniejszy a więc prościej go uszkodzić.


Jedną z częstych przyczyn awarii inteligentnego urządzenia, oprócz upadku, jest zalanie wodą albo dowolnym napitkiem.


Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Napisał: Tabasco PR
Na podstawie: Tabasco PR
dom - panorama
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto więc poszukać słuchawki, w której fabrykant zapewnił stosowną ochronę podzespołom, skrytym wewnątrz telefonu. Pozostaje zatem wątpliwość, jaki odporny na wodę smartfon nabyć?


Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Odpowiedź jest prosta – tak. W szczególności, jeśli telefon narażony jest na eksploatację w niepewnych warunkach. Starczy, że w domu są dzieciaki lub użytkownik telefonu pracuje w wilgotnych, mokrych miejscach. Zwykle wodoszczelność idzie w parze z ponadprogramowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa czy otrzymanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z wskazanej wysokości. Dlatego też telefony (www.maxcom.pl/pl/48-telefony-dla-seniorow) wodoszczelne to z reguły urządzenia odporne na wiele czynników zewnętrznych.


Choć taki smartfon kosztuje więcej aniżeli zwyczajny telefon biurowy, to eksploatator ma pewność, że może go bez ryzyka używać w deszcz albo kręcić filmiki w wodzie bez konieczności kupowania dodatkowego etui (zobacz z klapką etui) albo obudowy. Chcąc mieć pewność, iż dany producent skonstruował wodoszczelny telefon, najłatwiej przetestować to w dokumentacji, w jakiej powinno się znaleźć oznakowanie IPxx.


Mając już smartfona, a pragnąc go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, można dokupić dodatkowe wodoszczelne etui, futerał czy obudowę, jakie zapobiegną przedostawaniu się płynu do wnętrza urządzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:40:47
Tagi: Obudowa, smartfon, miejsca