Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Wibrometr także wibrograf - czym się różnią oraz jakie posiadają zadania?

Nasz poruszany dzisiaj temat, czyli wibrometr, jest to przyrząd, który ma za zadanie robić dokładne pomiary informacji, powiązanych z ciałami drgającymi. Pokazuje on je za pomocą tak zwanego "urządzenia wskazówkowego", z którym to tworzy jedność.
aparaty
Napisał: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl


Po takim opisie pewnością pierwsze co widzicie w głowie, to jakieś wielkie urządzenie, które to robi pomiary dla przykładu jakiegoś wzburzonego wulkanu, wypluwając z siebie paski papieru z narysowanymi falami drgań. A więc ten konkretny opis pasuje, lecz do urządzenia, które to zwiemy "wibrografem".


Wibrograf i wibrometr to jak można zauważyć po odczytaniu wstępu urządzenia przeznaczone do zmierzenia drgań.

Spójrz na witrynę oraz prześledź wpis, który na pewno totalnie Cię wciągnie, gdyż informacje tam zawarte, przykuwają zainteresowanie.

Mają one jednak kilka rzeczy, które to je odróżniają, wśród nich odnajdziemy przede wszystkim to, iż posiadają różne rozmiary. Wibrograf jest to zwykle dość spory sprzęt, który to "wypluwa" z siebie informacje w postaci wykresów (albo pokazuje je na ekranie), podczas kiedy wibrometr to dosyć nieduże urządzenie - istnieje możliwość aby nawet i powiedzieć, że jest to urządzenie typu kieszonkowego, które to możemy wziąć ze sobą praktycznie w każde miejsce. Taki ręczny miernik (sprawdź miernik napięcia) wibracji i drgań, jest idealny do takich rzeczy jak choćby diagnostyka - dzięki temu, że jest to sprzęt całkowicie elektryczny i o nie dużych gabarytach, nadaje się do dość konkretnej pracy, a możliwość jego naładowania jest dodatkowym bonusem do jego i tak sporej przydatności. Warto dodać, iż poza standardowym wibrometrem powstał też wibrometr typu laserowego - największym jednakże zaskoczeniem jest wibrometr przeznaczony na androida.
Jest to tak naprawdę zwykła aplikacja, która daje możliwość na zmierzenie drgań, chociaż co oczywiste nie jest aż tak efektywna co tradycyjny podręczny sprzęt tego typu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:39:35
Tagi: urządzenie, laser, pomoc, miejsce, typ