Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

W jaki sposób funkcjonują kserokopiarki? Jakie elementy są najważniejsze? O czym trzeba pamiętać?

Kserokopiarka to urządzenie, które zapewnia wykonanie kopii dokumentu oraz dwuwymiarowych elementów graficznych. Pierwszym producentem była firma Xerox, a pierwszą udaną kopię dokumentu wykonano w 1938 roku. W naszym kraju kserokopiarki pojawiły się dopiero w latach siedemdziesiątych, ale dzisiaj ciężko sobie wyobrazić by można było obejść się bez takiego sprzętu.
ksero
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Dziś już te urządzenia są czymś niesamowicie popularnym, jest także cała masa miejsc, gdzie można je naprawić, jak serwis kserokopiarek Wrocław - . Ważnym elementem takiego urządzenia jest metalowy wałek, czyli bęben, jaki pokryty jest warstewką związków selenu, lecz również krzemu amorficznego albo organicznego fotoprzewodnika. Związki takie posiadają właściwości fotoelektryczne, co powoduje, iż w ciemności są izolatorami prądu elektrycznego. Wtedy można zauważyć, iż światło wytwarza w nich nośniki prądu elektrycznego.Dzieje się tak, bo warstwa związków przewodzi w konkretnych miejscach prąd elektryczny. W dalszej kolejności bęben obraca się oraz przechodzi przez następne etapy formowania się obrazu. Elektryzowanie polega na tym, że w pobliżu górnej części bębna umieszczona jest elektroda, jaka elektryzuje bęben. Następnie dochodzi do naświetlenia, w czasie którego naelektryzowany fragment bębna przesuwa się ponad miejsce, a tam tworzy się obraz skopiowanego dokumentu. W miejscach, gdzie padnie światło zachodzi wewnętrzne zjawisko fotoelektryczne, sprawia, że substancja znajdująca się na bębnie zamienia się w przewodnik prądu elektrycznego.
ksero
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Właśnie w tych miejscach bęben przestaje być już naelektryzowany.


Skopiowany obraz danego elementu może być stworzony dzięki układowi optycznemu fotokopiarki, ale w nowych modelach kopiowany przedmiot może być naświetlony, natomiast obraz zamieniany jest na postać cyfrową, jaka po obróbce praz przekształceniu w komputerze kserokopiarki sama wytwarza światło, jaka oświetla bęben. W zależności od tego, jaką mamy kopiarkę powinniśmy niestety liczyć się z awariami. Na szczęście istnieją punkty, jak serwis panasonic Wrocław, w jakich możemy naprawić różnego rodzaju sprzęt powyższej firmy - kliknij w link. Dlatego czasami opłaca się kupić tego typu artykuły, co do jakich mamy pewność, iż będziemy mieli je gdzie przywrócić do stanu używalności w razie jakby się zepsuły. Z pewnością przedłuży to długość używania takiego sprzętu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:48:50
Tagi: sprzęt, prąd, dokumenty