Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Testowanie apek typu mobilnych oraz apek android - a więc, specjalista potrzebny od zaraz

Kim bywa osoba testująca apek mobilnych, czy na androida i jakiego typ[u ma on zadania? Jakiego typu są typy strategii testowania wspomnianych aplikacji? Czy każdy może być testerem apek mobilnych, czy na androida? To wszyściutko oraz jeszcze więcej znajdziesz w środku naszego nowiutkiego artykułu!


Przeciwko pozorom testowanie aplikacji mobilnych, czy też testowanie aplikacji android, nie jest tak prostą sprawą, jakby się mogło zdawać.
Klimatyzacja w pokoju
Napisał: Yasna Communications
Na podstawie: Yasna Communications


testowanie aplikacji android
Napisał: Sweex
Na podstawie: Sweex


Dlatego właśnie powstały strony, które to wspomnianymi zagadnieniami opiekują się profesjonalnie. Dlatego w tym miejscu nastaje pytanko: Czy każda osoba może być osobą testującą? Odpowiedź wydaje się o jednym znaczeniu - przecież każdy, kto posiada androida, czy lubi po prostu korzystać z różnych aplikacji na telefonie, z ochotą podejmie się tego konkretnego zadania. Przecież z ochotą używa apek, prawda? Dlaczego nie miałby ich testować i zarobić? No cóż, takie myślenie ma w posiadaniu chyba co trzeci z nas. Jednak aby naprawdę stać się dobrym testerem, powinno się nie tylko lubić dobrze znane aplikacje, ale i orientować się w sprawkach technicznych z dziedziny informatyki. Także jak widać, same chęci nie są wszystkim. Warto jednak się z ta rzeczą zaznajomić, albowiem dobry tester bywa w tej konkretnej branży nie do ocenienia.


wyjątkową spojrzenie powinniśmy odwrócić na testowanie aplikacji android, które dzielimy na testy automatyczne oraz badania manualne.
Automatyczne możemy podzielić na dodatek na wirtualne JVM - nazywane w inny sposób badaniami lokalnymi, oraz takiego typu, które to wymagają zastosowania API Android, w których to wykorzystuje się badania instrumentalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:40:47
Tagi: strony, pytanie, dodatek