Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Słuchawkowe wzmacniacze – do czego służy ten gadżet?

Słuchawkowe wzmacniacze to dosyć specyficzne przyrządy, pomagające „wycisnąć” z słuchawek maksimum możliwości. W jaki sposób działa taki aparat i czy faktycznie może nam się przydać?


Tak naprawdę każde przenośne urządzenie, oferujące opcję słuchania muzyki, posiada własny, wkomponowany wzmacniacz .
Niestety, lecz takie rozwiązanie, chociaż w większości przypadków jest wystarczające, to ma także swe minusy. Wbudowane w urządzenia mobilne wzmacniacze są najczęściej dość słabe. Takowe przyrządy posiadają z reguły dosyć małą moc, zatem może się okazać, że nie mogą odpowiednio wzmocnić dźwięku w naszych słuchawkach. Czym się to objawia? Przykładowo tym, iż przy próbie nastawienia maksymalnej głośności słuchawki zaczynają nie najlepiej działać (dźwięk jest nadto cichy, słychać trzaski, itp.). Właśnie w takiej chwili powinniśmy pomyśleć o nabyciu zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego.


wzmacniacz


Jak wygląda takowe narzędzie? Na ogół jest to osobna skrzyneczka podłączana między wyjściem słuchawkowym, na przykład odtwarzacza MP3, a słuchawkami. Większa część wzmacniaczy oferuje moc wyjściową między 2 mW a 2 W. Wśród propozycji zbywców znajdziemy również dużo potężniejsze wzmacniacze , oferujące moc do 6 W. Niestety, takie rozwiązania są zwykle niesłychanie kosztowne, a gabaryty takowych wzmacniaczy są po prostu zbyt duże, by używać ich na przykład ze smartfonem.
Większa część oferowanych wzmacniaczy słuchawkowych oferuje wyższy woltaż na wyjściu, przez co możemy uzyskać także wyższe poziomy głośności dźwięku. Jeśli więc posiadamy odtwarzacz MP3, jaki na słuchawkach gra cichutko, kupno wzmacniacza powinno rozwiązać ten problem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:45:08
Tagi: budowa, rzeczy, rozwiązanie