Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Składowanie elektrycznych odpadów – co robić niepotrzebny sprzętem? Czy wiesz, w jaki sposób poradzić sobie ze starym sprzętem?

Prawdą jest, że obecnie mamy większą świadomość na temat ochrony środowiska, czy też bardziej – konieczności tej ochrony. W szkołach, w mediach, przy najróżniejszych nawet nie powiązanych z tą kwestią okazjach, próbuje się poruszać tą kwestię czy też przypominać o tym, byśmy w miarę możliwości jak najlepiej dbali o środowisko. Rzecz jasna, nikt nie oczekuje tego, żebyśmy się angażowali od razu w różnego organizacje, ale wystarczy, że będziemy każdego dnia dbać o własne otoczenie i byśmy zadbali o nawyki, które pomagają w utrzymaniu środowiska w jak najlepszym stanie.


agd
Napisał: sailn1
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym przypadku możemy robić w praktyce wiele – na bieżąco segregować śmieci, wykorzystywać wielokrotnie te rzeczy, które da się użyć więcej razy (jak chociażby opakowania), czy też wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dedykowane do tego celu miejsca (współpracuj z Utylnia). O ile o tych pierwszych zasadach z reguły pamiętamy, o tyle z eliminowaniem elektrośmieci we właściwy sposób nadal wielu z nas ma kłopot. Odpady tego rodzaju nie powinny być składowane z innymi produktami. Często o tym niestety zapominamy i czy to wyczerpane baterie, czy też stare kable lub (program do obsługi transportu) jakiś uszkodzony sprzęt, wyrzucamy bardzo często do tego samego kosza, w którym przetrzymujemy odpady takie jak jedzenie czy makulatura. Tymczasem nie powinno się tego robić tylko przekazywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawsze do punktów odbioru, które zbierają tego rodzaju odpady.


Miejsca, o których mowa zlokalizowane są na ogół w taki sposób, aby można było bez problemów je odnaleźć i wyrzucić zbędne przedmioty. Bardzo często są to na przykłada punkty zlokalizowane przy sklepach sprzedających sprzęt elektryczny. Można wówczas bez problemu zostawić zużyty telewizor, suszarkę, czy telefon. Zdarza się również sklepy stosują zniżki na nowy sprzęt konkretnego typu, w momencie, gdy dotychczasowy zostanie oddany do sklepu w czasie dokonywania zakupów – wówczas możemy więc na tym nawet dodatkowo zarobić . Ochrona środowiska innymi słowy się opłaca i warto o tym pamiętać. Za przyrodę odpowiadamy wszyscy, dlatego wywiązujmy się z tego zadania jak najlepiej i przypominajmy o tym innym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:22:48
Tagi: środowisko, kable, ochrona