Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Kamery cctv przydają się dziś w bardzo wielu branżach. Monitoring podnosi poziom bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej , a także usprawnia pracę policji

Obecność kamer przemysłowych w życiu publicznym stała się już niemal naturalnym zjawiskiem. Oswoiliśmy się z tym, że jesteśmy prawie nieustannie obserwowani. Wprawdzie ogranicza to naszą prywatność, ale jednocześnie sprawia, że jesteśmy o znacznie bezpieczniejsi.


Kamera do monitoringu
Warto też zauważyć, że korzyści mogą być w tym wypadku obopólne - [link]. Kamera cctv chroni bowiem zarówno te osoby, które są nagrywane, jak i tego, kto umieścił monitoring bezprzewodowy - wypróbuj monitoring bezprzewodowy- http://www.ezvizlife.com.pl/monitoring.php - w wybranym przez siebie miejscu. Straty ponosi więc jedynie ten, kto złamał prawo. Film nagrany przez kamerę może bowiem zostać użyty jedynie w celu zidentyfikowania i ukarania sprawcy. Nie wolno go publikować ani upowszechniać. Zwłaszcza w celach komercyjnych. Dlatego początkowo kamery cctv montowane były w obszarach wyjątkowo zagrożonych przez działalność przestępczą, tzn. np. supermarkety bądź przedszkola i szkoły. Dopiero później zaczęto je montować je w autobusach, urzędach, na uniwersytetach lub na przejściach dla pieszych.

Zaciekawiły Cię informacje opublikowane w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę, która również Cię się będzie podobać.

Obecnie pod nadzorem znajdują się już całe osiedla, ulice albo punkty, takie jak starówka, plac przed ratuszem czy przystanek autobusowy. Sprawdź więcej: skuteczny alarm rowerowy.


monitoring
Na monitoring wizyjny decydują się szczególnie duże miasta. Funkcjonuje już projekt monitoring Poznań. Władze tego miasta wydały pieniądze na kopno aż 446 kamer cctv, które 24 godziny na dobę „obserwują” sytuację na obszarze miasta. Kamery cctv są umieszczone w najbardziej strategicznych punktach miasta. Funkcją monitoringu wizyjnego jest działalność prewencyjna, przyspieszenie identyfikacji przestępców, zwalczanie chuligaństwa, wzrost bezpieczeństwa mieszkańców miasta i obserwowanie ruchu ulicznego. Do tej pory monitoring Poznań dobrze wywiązuje się z tych zadań, o czym można się przekonać obserwując chociażby lokalne wiadomości. Wygląda na to, że dzięki kamerom znaczna część interwencjipodjętych przez poznańską policję zakończyła się powodzeniem. Monitoring zamontowany jest oczywiścierównież pozostałych polskich miastach, takich jak np. Warszawa, Wrocław albo Toruń. Taki system okazuje się pomocny zwłaszcza późną nocą. Ruch uliczny jest wówczas wręcz znikomy. Patrole policyjne nie zawsze mogą być na czas zaalarmowane o jakimś przestępstwie. Zarejestrowane materiały umożliwiają jednak rozpoznanie człowieka po dokonaniu wykroczenia lub przestępstwa. Nagrane filmy są też źródłem dowodów. Więcej na temat: .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:21:21
Tagi: kamery, monitoring, CCTV