Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Jak sprawić, aby nasz hosting miał większe możliwości? Co możemy dzięki temu zyskać?

Jak rejestrujemy nasz pierwszy hosting na pewno liczymy, iż w najbliższej przyszłości dobrze będzie funkcjonowała obsługa poczty elektronicznej, będą bez kłopotu się wyświetlać firmowe strony z ofertą, a faktycznie będzie możliwość publikacji niezbędnych dokumentów na serwerze FTP. Te właśnie trzy funkcjonalności są najbardziej często pożądane przez klientów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w internecie. Jednakże wraz z rozwojem firm tego rodzaju hosting współdzielony może być niewystarczający na nasze wymagania.


serwerownia
Napisał: zinger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co wtedy zrobić? Najkorzystniej wykupić tani vps. To wirtualny serwer prywatny, który jest bardziej elastyczny niż wspomniany wcześniej hosting. Vps to rozwiązanie technologiczne, jakielokuje się poziom wyżej. Umożliwia to na instalowanie własnych skryptów PHP lub paneli administracyjnych. Do czego można porównać tę zmianę? Rzeczywiście do zakupu mieszkania, które samo można sobie uposażyć, zaś developer umożliwia jeszcze na przebicie paru ścian, aby zwiększyć jeden z pokoi (Techstorage. Spółka z o.o.).

Faktycznie bardzo dużą zaletą vps jest dostęp do powłoki systemu i kontrola wszelkich zasobów. Dzięki poleceniom z konsoli można zobaczyć na bieżąco obciążenie procesora, pamięci RAM, dodatkowo można konfigurować filtry antyspamowe, serwer pocztowy lub zapory w stopniu dość poważnym. To powoduje, że od zamówienia usługi do realnego jej wykorzystania przeminie kilka, a nawet kilkanaście dni. Jednocześnie, dostajemy usługę o wiele bardziej kompleksową, jesteśmy w stanie ją przeorganizować, tak więc z perspektywy czasu te kilkanaście dni nie powodują różnicy. Mając vps od razu zyskać można korzyści. Bez wątpienia większa moc, która będzie konieczna w czasie uruchamiania bardziej profesjonalnych produktów.


kable internetowe
Napisał: redcctshirt
Na podstawie: http://www.flickr.com
To także stała cena abonamentu, ponieważ vpsy bardzo często sprzedawane są w pakietach. Możemy również w czasie trwania abonamentu odmienić konfigurację, odjąć lub dodać zasoby, wtedy również będzie naliczona nowa opłata abonamentowa, która będzie taka sama. No i to faktycznie większe możliwości, co oznacza dostęp do powłoki systemu zapewnia rzeczywiście pełną dowolność instalacji oprogramowania na tego typu serwerze. W tym sensie najlepiej poznać inne pojęcia, jak loadbalancer - ekstra źródła.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:48:21
Tagi: oprogramowanie, RAM, FTP