Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Czym się powinny cechować smartfony wykorzystywane do pracy w ciężkich warunkach.

Sprzedawane obecnie smartfony i telefony wprawdzie charakteryzują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, lecz są urządzeniami dość delikatnymi.


lampy
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co prawda przy niektórych modelach firmy się chwalą, że są bardzo odporne na zakurzenie czy wodę, lecz to przeważnie jest tylko reklama, a przy jakiś problemach gwarancja nie będzie obowiązywać. Tak jest na przykład w przypadku nowego reklamowanego smartfona jednej z firm, w spotach reklamowych każdy może usłyszeć że jest to telefon wodoodporny, ale przy zalaniu urządzenie nie zostanie naprawione. Kolejną bolączką współczesnych urządzeń jest spora podatność na mechaniczne uszkodzenia, upadek nawet z niewielkiej odległości często może się zakończyć pękniętą szybką i przymusem jej kosztownej wymiany.
Na rynku na szczęście można znaleźć urządzenia, które służą do specjalnych zadań, i w takim celu zostały też zaprojektowane. Tego typu telefon do pracy musi być odporny na sporo niekorzystnych warunków, jakie go mogą spotkać, to znaczy wodę, kurz czy upadek z wysoka. Już samo obejrzenie takiego urządzenia daje gwarancję co do ich przeznaczenia - mają one solidne, wzmocnione obudowy, niejednokrotnie grubsze dwa razy niż zwykłe modele. Dodatkowo posiadają ekrany ze specjalnego szkła, odpornego na zarysowania, a także zamykane szczelnie wszystkie porty i wejścia.


Przeważnie specyfikacja tego typu urządzeń nie jest jakaś rewelacyjna, lecz również nie tego się od nich oczekuje, z mniej wymagającymi Aplikacjami bez żadnego problemu dadzą sobie radę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:40:48
Tagi: wygląd, projekt, problem, Aplikacja