Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Co warto mieć na uwadze przy zakupie drona?

Drony to elektroniczne zabawki, jakie uzyskały naprawdę dużą popularność na przestrzeni ostatnich lat. Powodem takiego stanu rzeczy jest na pewno łatwiejsza dostępność tych urządzeń ale również i to, że ludzie odkryli bardzo duży zakres zastosowania dronów, zarówno jeśli chodzi o rozrywkę lecz również i o pracę.
W tym momencie te bezobsługowe statki służą na przykład do rejestrowania scen w filmach i różnego rodzaju produkcjach wideo ale również do inspekcji budynków oraz mostów czy też wysokich nieruchomości.


Obecnie na rynku światowym funkcjonuje paru sporych graczy, jacy mają do zaoferowania skomplikowane technicznie drony wraz z bardzo dobrej jakości kameRAMi. Jednakże również (więcej opinii na ten temat) i w naszym kraju jest kilka firm tj. chociażby 3DR SOLO, jakie oferują równocześnie same statki jak i szerokie spektrum akcesoriów. Zanim jednak postawimy na zakup takiej latającej maszyny, powinniśmy przeanalizować do jakich celów ma ona nam służyć. Udzielając odpowiedzi na konkretne pytanie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni model dla własnych potrzeb. Nie ma sensu bowiem nabywać wyjątkowo zaawansowanego technicznie drona, jeżeli nie ma chociażby potrzeby rejestrowania bardzo wysokiej jakości filmów. Jeżeli natomiast będziemy wykorzystywać drona do trudniejszych zadań jak chociażby analiza terenu w budownictwie, powinniśmy zdecydować się na zakup nieco bardziej zaawansowanego drona.


notebook apple
Napisał: Vincent Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli interesuje nas ogólnie pojmowany temat monitoringu, to oprócz drona możemy także rozejrzeć się za stacjonarnym systemem do nagrywania.
W tym aspekcie jest również sporo firm tj. ACME Warszawa, które oferują min. całkowicie profesjonalne zestawy jak również różnego typu akcesoria.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:21:22
Tagi: model, system, RAM