Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Co robi elektronik?

Elektronik to osoba która jest odpowiedzialna za reperację przeróżnego typu elektronicznych urządzeń, ich instalację a także konserwację.


Elektronik trudni się więc oprzyrządowaniem i jego oprogramowaniem w zakładach produkcyjnych bądź usługowych (w ostatnim wypadku elektronik wyrusza do klientów w celu naprawy urządzeń w ich domach).


światło
Napisał: GOCLEVER
Na podstawie: GOCLEVER


Elektronik może być też konstruktorem, kontrolerem jakości, a również zbywcą. Zakres zadań elektronika (szerzej tu: http://rfid.zone/sklep/) to m.in. montaż, reperacja urządzeń elektronicznych, uruchomienia oraz testy urządzeń, tworzenie programów komputerowych (w przypadku elektronika programisty) oraz konstrukcja urządzeń. Dla elektronika tajemnicą nie jest nawet przyrząd taki jak generator funkcyjny.


By zostać elektronikiem starczy ukończyć technikum o takowym profilu, jednakże wskazana jest kontynuacja nauki na wyższej uczelni (kierunki: elektronika - (karty rfid), robotyka, mechanika itd.). Zagwarantuje to nie jedynie większe zarobki, ale również szersze możliwości – wielu pracodawców wręcz wymaga tytułu inżyniera. Potrzebna jest erudycja z zakresu elektroniki teoretycznej oraz praktycznej, biegłość w naprawie różnego typu sprzętów (w zależności od specjalizacji, aczkolwiek przeważnie będzie to komputerowy sprzęt), umiejętność lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym pojąć dokumentację techniczną. Nieodzowne może być również posiadanie prawa jazdy .
Elektronik na pewno powinien być zainteresowany technologicznymi nowinkami, monitorować na bieżąco nowe trendy. Bardzo ważne są też na pewno manualne zdolności, spostrzegawczość, cierpliwość oraz systematyczność.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:48:51
Tagi: komputer, klient, oprogramowanie, osoba