Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Ładna strona internetowa czyli...?

Czy projektowanie stron internetowych to nadal intratne zajęcie? Obecnie, gdy dostępnych jest bardzo wiele bezpłatnych silników a także layoutów stron, kiedy za grosze można zakupić potrzebne zdjęcie, kiedy tak w zasadzie każdy sam ma możliwość, by stworzyć własną stronę w internecie. Odpowiedź na tak postawione pytanie jest jedna - naturalnie, że tak.


Nie tylko grafika

strona internetowa
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Projektowanie stron internetowych to nie tylko wykonanie układu grafiki i dopasowanie jej do silnika. Może się wydawać, że przecież tak naprawdę nic ponad to nie ma tam do zaprojektowania. A to błąd. Każda dobra firma, zajmująca się projektowaniem stron zaczyna od badań. Przede wszystkim trzeba określić do kogo strona ( Polecana strona) będzie skierowana. Ważna jest płeć, wiek, czasem status materialny, być może zawodowy. Wszystko zależy od tego jakiego typu to strona.

Funkcjonalność strony

Niezwykle ważnym czynnikiem jest użyteczność strony. Zazwyczaj robi się na początku kilka projektów, a następnie sprawdza na reprezentantach grupy docelowej użyteczność strony. Tak właściwie nie da się ustalić konkretnego wzorca. Wszystko powinno się jest sprawdzić przeprowadzając badania, choćby fokusowe. Jeżeli chcemy aby strona (Odwiedź polecaną stronę) najlepiej odpowiadała na potrzeby użytkowników, a przy tym spełniała nasze wymogi, dobrze jest zatrudnić osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa może być niepokojąca, ale to nic strasznego. Growth hacker ma za zadanie przy pomocy dokonywania drobnych zmian na stronie ustalić, który z wariantów sprawdza się najlepiej, który prowadzi do zwiększenia liczby odwiedzających, zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym itp.

Gdy zsumujemy wszystkie te elementy, zdamy sobie sprawę, że tworzenie stron (jak np. na ) wymaga wyczucia estetyki, dużej wiedzy technicznej, znajomości najnowszych trendów i technologii a także wielu innych. Kiedy zatem podejmiemy decyzję o stworzeniu strony w internecie znajdźmy dobrą firmę, której możemy zlecić wymyślenie jej. Pamiętajmy czego powinniśmy wymagać. Strona nie składa się tylko z grafiki i silnika. To długie dni pracy, które poprzedzają samo spięcie projektu w całość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:21:22
Tagi: zdjęcie, badania, pieniądze, grafiki