Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Zepsuł Ci się komputer? Przeczytaj, co powinieneś uczynić

Pecet, na jakim przetwarzane są dane osobowe oraz znajdują się dane mogące stanowić tajemnice firmy ulega zepsuciu – podobna sytuacja może zdarzyć się w każdej firmie i każdemu pracownikowi.
dron
Na podstawie: foter.com


Czy reperacją sprzętu może zająć się firmowy informatyk? Co zrobić, jeżeli pecet musi trafić do serwisu zewnętrznego? Jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek? Jeżeli mamy kłopot z pecetem, z którym nie potrafimy poradzić sobie we własnym zakresie dobrze jest zwrócić się do firmowego komputerowca. Powinien on, w ramach swoich powszednich obowiązków, pomóc nam się uporać z naprawą narzędzia.


Jeżeli organizacja nie zatrudnia nikogo na stanowisku komputerowca, natomiast korzysta z usług IT outdoorowej firmy, powinniśmy zgłosić się właśnie do jej eksperta. Na rynku dziś działa mnóstwo firm w rodzaju serwis komputerowy bądź serwis kserokopiarek. Jeśli jednak komputera nie uda zreperować się na miejscu oraz nieodzownym okaże się odwiezienie go do serwisu, wówczas nieodzowne jest zawarcie stosownej umowy czy też całkowite pozbawienie przyrządu informacji w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie. Proces bezpiecznego usuwania danych osobowych nastręcza, by nośniki urządzeń pozostały zniszczone albo rozmagnetyzowane albo dane (zobacz wróć) osobowe zostały efektywnie usunięte poprzez ich parokrotne nadpisanie (minimum 3-krotne).
Uruchomienie sprzętu po odbiorze z serwisu zewnętrznego musi poprzedzone być podjęciem odpowiednich środków minimalizujących ryzyko zainfekowania sieci firmy oraz wycieku poufnych informacji. Należy na zagrożonym pececie wykonać pełne skanowanie oprogramowaniem antywirusowym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:01:51
Tagi: program, oprogramowanie, piec, Przedsiębiorstwa