Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Palenie papierosów i możliwe zamienniki

W obecnych czasach problem uzależnienia od wyrobów nikotynowych jest prawdziwą plagą. W wielu kręgach na przykład zawodowych widać trend, że więcej osób pali niż nie pali. Jest to niezwykle niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość takich środków. Jakiś czas temu również popularne jest palenie fajki. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że tytoń do fajek jest tak samo szkodliwy i niebezpieczny dla organizmu jak ten papierosowy. Jak każdy rodzaj uzależnienia, również uzależnienie od palenia jest niezwykle trudne do przezwyciężenia. Na pewno poziom trudności w tym przypadku zwiększa „doświadczenie” palacza, a więc lata palenia i ilość wypalonych papierosów. Palenie powoduje niezwykle groźne choroby układu oddechowego, do najpoważniejszych zalicza się rak płuc i krtani. Doświadczeni palacze niejednokrotnie także cierpią na uporczywy i wywołujący ból kaszel. W przypadku takich osób przejście na epapierosy czasami nie ma już zbytniego sensu.Rezygnacja z palenia
Palenie
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak już zostało powiedziane, zaprzestanie palenia jest zadaniem niezwykle trudnym. Największą rolę odgrywa tu silna wola; bez niej rzucenie palenia prawdopodobnie się nie uda. Nierzadko pomocny w zaprzestaniu palenia okazuje się silny bodziec emocjonalny, nierzadko wiążący się przykładowo z narodzinami dziecka. Niektórym ludziom pomocne okazują się także różnorodne środki wspomagające rzucenie palenia. Zawierają one niewielkie dawki nikotyny, które stopniowo redukuje się do zera.

Papieros elektroniczny
W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się określenia takie jak na przykład „e liquid sklep poltiko”. Mają one związek z coraz popularniejszym produktem, będącym zamiennikiem zwykłych papierosów, czyli e-papierosem. E-papieros nie zawiera środków niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, a co również niezwykle istotne – nie wydziela groźnego dla zdrowia innych dymu. Bierne palenie (liquid bez nikotyny) nie wchodzi więc w grę. W ten sposób e-papierosy mogą być wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach. Ich forma również ewoluowała|wygląd ewoluował od pojawienia się w sprzedaży. Aktualnie można znaleźć formy niezwykle eleganckie, w rozmaitych kolorach. O popularności takich produktów świadczyć może zwiększona częstotliwość wyszukiwania w Internecie haseł takich jak „e papierosy poltiko”.

Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:09:50