Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Jakiego rodzaju zadania w firmie ma kadrowa? O czym należy pamiętać? Jakie regulacje są najważniejsze?

Żeby wykonać określone obowiązki wobec pracowników, pracodawca powinien dość często zatrudniać do takiego zadania osobę na stanowisku kadrowej. To jest częste szczególnie w większych Przedsiębiorstwach, ponieważ w niedużych firmach tego typu zadania to najzwyczajniej domena księgowej.
Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?


Kadrowa ma wiele obowiązków, między innymi przygotowywanie umów o pracę, tworzenie świadectw pracy czy obliczanie wymiaru urlopu. To oczywiście nie wszystkie powinności, ale te w tym miejscu wymienione są jednymi z najpopularniejszych. Kadrowa powinna wykonywać je sumiennie, by w razie kontroli jaką organizuje Państwowa Inspekcja Pracy nie wynikła tego typu sytuacja, iż coś będzie niedopilnowane.


led
Napisał: Angel Breton
Na podstawie: http://www.flickr.com


W tego typu sytuacji pracodawca ma kłopot, z tym że jednakowoż później wyciągnie on konsekwencje z niedopilnowania takich obowiązków przez kadrową. Może ją za to zwolnić, tak więc widzimy, kadrowa ma bardzo istotne zadania w każdym przedsiębiorstwie i powinna - jak to się mówi - zawsze trzymać rękę na pulsie, aby firma funkcjonowała jak najlepiej. Powinniśmy pamiętać, iż kadrowa ponosi trzy typy odpowiedzialności.


120W Notebook Power Adapter
Napisał: Trust
Na podstawie: Trust


Pierwszą jest odpowiedzialność służbowa, co znaczy pojawia się w sytuacji, gdy np. kadrowa nie dopilnuje terminu wypłaty wynagrodzenia czy czegoś w takim rodzaju.
Następna - porządkowa będzie się odnosić do nieprzestrzegania organizacji oraz porządku w obszarze pracy, trzecia zaś materialna odnosi się do naprawienia szkody, jaka mogła pojawić się przez zaniechanie albo działanie. W każdej z tego typu sytuacji mogą zostać wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:27:36
Tagi: dom, typ, działanie, Przedsiębiorstwa, WD