Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Elektroniczna wymiana danych - co to dokładnie jest i w czym ma możliwość nam dopomóc?

Czym jest dokładnie EDI, a więc z angielskiego Electronic Data Interchange i jaki posiada związek z napomkniętą w naszym temacie elektroniczną wymianą informacji? Jaki konkretnie jest jego najbardziej ważny cel oraz co nam w ogóle umożliwia jego używanie? To wszystko oraz jeszcze więcej bez najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego - świeżo co wydzierganego - felietonu!


Ponad wszystko na początku musimy wyjaśnić, czym dokładnie jest napomknięte we wstępie EDI.


Skąd się tak napraWDę tu wzięło? Tymczasem skrót EDI (który jak można zauważyć pochodzi z angielskiego) jest odpowiednikiem interesującego nas dziś tematu, a więc elektronicznej wymiany danych. Co to jednakże konkretnie jest? Otóż elektroniczna wymiana danych to nic innego jak po prostu całkowicie Automatyczna wymiana przeróżnych informacji, która to odbywa się pomiędzy różnymi komputerami (konkretniej pomiędzy ich systemami), w jakiego rodzaju określonej już z góry postaci przekazu (przezywanej też komunikatem). Celem EDI jest sprawić, że przekazywane dane będą wolne od "powtórzeń", czyli dokładnie tych samych zwielokrotnionych informacji, które najzwyczajniej ma wyeliminować, przy okazji usprawniając przesył danych, które to są przekazywane szybciej i o wiele dokładniej między stronami, których to wszystko się tyczy (dla przykładu tych, które to używają do komunikacji dokładnie tej samej aplikacji).
EDI, jak łatwo się zorientować, stosuje się we wszelkich programach komputerowych, które to posiadają za zadanie "łączyć" ludzi, w tym zazwyczaj zakupującego oraz sprzedawcę, którzy nawiązują bezpośredni "kontakt" dzięki progRAMom lub platformom typowo komputerowym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:59:52
Tagi: komputer, WD, Auto, gra, RAM