Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Czym odróżniają się telefony dla osób w podeszłym wieku od tych, które stosują ludzie młodsi?

Mieszkamy w świecie, w którym moglibyśmy mieć momentalny dostęp do informacji na jakikolwiek temat. Nowoczesne telefony komórkowe to już niewielkie komputery, które mają m.in. dostęp do globalnej sieci.
chmura
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.


wypożyczonym samochodem na wesele
Napisał: Franz Johann Morgenbesser
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dlaczego z tego typu cudu techniki nie mogliby móc skorzystać również ludzie starsi?


Ależ mogłyby! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić tzw. smartfon dla seniora. Należałoby jednak pamiętać, że tego typu osoby cierpią już ze swoimi dolegliwościami, do jakich można zaliczyć np. bardziej słaby wzrok. Z tego też powodu tego typu telefon dla osoby starszej mógłby mieć duży wyświetlacz, na którym widoczne będą dość obszerne klawisze numeryczne, za pomocą jakich można by wybrać nr np. swego syna. Co ciekawe, w tego typu telefonie może zostać przypisany przycisk SOS, po wciśnięciu którego zdefiniowane wcześniej osoby zostaną powiadomione o nagłym zdarzeniu. Typowe smartfony nie posiadają takich opcji. Podobnie jak szczególnego, dostosowanego do zdolności seniorów interfejsu. Tego typu telefony - maxcom.pl/pl/18-wszystkie-telefony-komorkowe - muszą mieć duże klawisze i monochromatyczny ekran.


smartfon dla seniora
Napisał: Daniel Friesenecker
Na podstawie: http://www.flickr.com


Równie istotna w tego typu smartfonie jest bateria, która zapewni funkcjonowanie przyrządu przez parę dni. Przecież starsza osoba może zwyczajnie nie pamiętać o konieczności codziennego podładowywania swojego smartfona. Istotna jest także kwestia przycisku odblokowującego komórkę.
Mechanizm stosowany w nowoczesnych smarfonach nie w każdym wypadku może być wygodny dla wykorzystującej go osoby. Tego typu smartfon (maxcom.pl/pl/52-smart-smartfony) dla seniora z kolei posiada tę kwestę rozstrzygniętą w niezwykle komfortowy sposób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:28:48
Tagi: smartfony, ludzie, komfort, sieci, osoba