Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Czy opłaca się naprawiać laptop czy może po prostu lepiej kupić nowy? O jakich rzeczach musimy wiedzieć?

Gdy popsuje się nam komputer mamy tak naprawdę dwie możliwości. Można go naprawić lub kupić nowy. Co będzie lepsze?


telefon
Napisał: Da Sal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo ludzi uważa, iż jak naprawić laptop (naprawa - http://www.opolkom.pl/naprawa-laptopa/) to trzeba na to przeznaczyć sporo pieniędzy. Od razu więc proponują kupno nowego laptopa. Niektórzy z kolei są zdania, że warto ocalić ukochany sprzęt, gdyż uszkodzenie nie jest tak silne, na jakie wygląda. Niektórzy obawiają się też, iż za jakiś w naszym starym komputerze popsuje się następna rzecz, ogólnie, iż zaczną się stałe naprawy, a każda usterka to początek końca. W jaki sposób określić czy może opłaca się zdecydować się na naprawę?


Najprościej patrząc na awaryjność użytych podzespołów i stopnia eksploatacji mechanicznej. Taką analizę przygotują dla nas dobre firmy, a jak serwis sprzętu elektronicznego Katowice oferują duży zakres takich usług. Ważna jest przy tym cena serwisu oraz cena nowego sprzętu, który ma podobne parametry. Jeżeli chcielibyśmy być pewni dobrego sprzętu najlepiej poszukać serwisu komputerowego, który daje długie gwarancje na naprawiony komputer. Można rozpoznać posiadaną przez nasz laptop (Pokaż teraz) płytę główną i jej wytrzymałość.


Ażeby to ocenić musimy brać pod uwagę konstrukcję płyty głównej, szczególnie zamontowane w niej układy BGA. Co ważne, bardzo często okazuje się bowiem, iż właśnie awaryjne są układy BGA. Jeśli jednak tak jest, to prosto to sprawdzić oddając laptop do serwisu.
Możemy być pewni, iż jeżeli w takie miejsce oddamy laptop, to będzie on dobrze sprawdzony. Jak jednak chcemy wysokiej jakości usługi, jak naprawa laptopów Katowice oferują taką jakość usług.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:16:58
Tagi: wygląd, zakup, miejsce