Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Co to jest ortofotomapa i kto może ją profesjonalnie przygotować?

Jeżeli spotkałaś się z takim określeniem jak ortofotopama, to z pewnością pamiętasz, że pojęcie to jest obecnie stosowane przeważnie w związku z używaniem takiego urządzenia jak dron.


Za jego pomocą wykonywane są loty na wys.
Głośniki Sweex Arena
Napisał: Sweex
Na podstawie: Sweex


rodzice
Napisał: The National Guard
Na podstawie: http://www.flickr.com


od trzydziestu do czterystu m. Drony te mogą być wyposażone w wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, dzięki jakiemu mogłyby być wykonywane w ustalonych odstępach czasowych między innymi zdjęcia lotnicze wybranych części określonego obszaru. Takie mapy z drona mogą być robione na zlecenie spółek projektowych albo geodezyjnych, a w wypadku rolników m.in. dla indywidualnych gospodarstw rolnych. Na takich fotografiach można ponadto nanieść współrzędne gruntu albo punkty tzw. osnowy geodezyjnej. Możliwe jest dokładne oznakowanie na fotografiach posiadłości na parę sposobów, np.: wydzielenie danego obiektu od pozostałego otoczenia za pomocą odmiennej kolorystyki lub przykładowo ramki, jaka określa granice takiej nieruchomości.


Innymi słowami firma, jaka mogłaby zająć się wykonywaniem takich map, może przyjechać w każde miejsce, wykonać odpowiednią dokumentację i przekazać nie "opracowane" bądź fotografie, które zostały poddane już obróbce komputerowej. Co niezwykle istotne, zdjęcia mogą być wykonane w trudno dostępnym obszarze o ograniczonym obszarze na start.
Naturalnie tego typu firma oferuje przekazanie pełnych praw autorskich do wykonanego materiału. Petent firmy, która robi mapy z drona może liczyć na pełną współpracę na każdym etapie realizacji zlecenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:24:54
Tagi: zdjęcia, typ, film, firm