Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Jakie spełnia zadania oświetlenie awaryjne w różnych budynkach i obiektach w jaki sposób należy je projektować

O tym, jak ważną rolę pełni światło w naszym życiu przeważnie się przekonujemy, jak go braknie. Lecz o ile wyłączenie zasilania jak się siedzi w domu może ewentualnie wymusić konieczność zapalenia świeczki, to zdarzają się przypadki, kiedy jego brak stanowi duże zagrożenie.


Tak na przykład się dzieje, kiedy w wyniku pożaru albo innego zdarzenia trzeba nagle wyprowadzić ludzi z budynku, a zostało odcięte zasilanie. Po ciemku mogłoby dość do różnych wypadków czy zaginięć, a to mogłoby się skończyć nawet czyjąś śmiercią. Dlatego też trzeba zadbać o dobre oznaczenie dróg ewakuacyjnych i stref niebezpiecznych na wypadek braku prądu. Najczęściej wykorzystuje się do tego zasilanie awaryjne, znane też po niemiecku jako notlicht - patrz na fluchtwegbeleuchtung.


Komputery z serii VAIO E 11
Napisał: Sony
Na podstawie: Sony


przestrzeń kosmiczna
Napisał: JOHN LLOYD
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najważniejszą rolą takiego zasilania będzie doświetlenie miejsc na wypadek odcięcia prądu w budynku i tym samym umożliwienie orientacji we wnętrzu. Przepisy bardzo precyzyjnie definiują parametry, jakie powinno takie fluchtwegbeleuchtung spełniać, i w czasie projektowania instalacji trzeba się ich trzymać. Dobrym pomysłem jest zrobienie tego typu projektu we współpracy z osobami zajmującymi się ochroną przeciwpożarową, bowiem tego typu zasilanie jest ważnym elementem bezpieczeństwa również w tej kwestii. Aktualnie w ofercie znajduje się całkiem sporo opraw i modułów służących do takich celów - więcej o notlicht.
Mają one odpowiednią budowę i spełniają wszystkie wymagane normy związane z bezpieczeństwem, z tego też powodu można ich używać w wielu różnych miejscach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-14 09:35:39
Tagi: oświetlenie, dom, pracy, rozwiązanie