Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Krótka prezentacja najpopularniejszych modeli procesorów Intela z rodziny I3.

W czasie kupna komputera jedną z istotniejszych decyzji jest wybór procesora. Obecnie w stacjonarnych komputerach panują wyroby Intela, szczególnie z serii I.


intel core i3-4000m
Napisał: dr_zoidberg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najsłabszym członkiem tej rodziny są modele z serii I3, co jednak wcale nie oznacza, że nie będą się nadawać do wielu zastosowań.

Czy posiadasz wątpliwości odnośnie do omawianej tematyki? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj informacje na to zapytanie - na pewno okażą się one bardzo ciekawe.

Wręcz przeciwnie, przy biurowych komputerach zupełnie do normalnej pracy powinien wystarczyć intel core i3-3220, jeżeli się go wspomoże odpowiednią pamięcią i szybkim dyskiem to spokojnie uciągnie każdą aplikację biurową. Bardzo dobrze w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. Z kolei one posiadają wbudowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc poradzą sobie również nawet wtedy, gdy właściciel sprzętu chciałby zagrać w jakieś bardziej wymagające gry.


Całkowicie inną wydajność prezentuje układ intel core i3 550- ciekawy intel core i3 550. Co prawda posiada on tylko dwa rdzenie, lecz dzięki technologii Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system operacyjny widziany będzie jako jednostka czteroprocesorowa. Intel dał temu procesorowi bardzo szybkie taktowanie i mocną zintegrowaną kartę graficzną, przez co swoją wydajnością prześciga najsłabsze procesory z serii I5. Bardzo dobrze sobie radzi z obsługą filmów Full HD, dzięki czemu bez żadnej obawy można go wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.
fotogram - procesor
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na zakończenie wspomnieć się również powinno o układzie intel core i3-4000m, procesor intel core i3-4000m jakiego się używa w komputerach przenośnych. Tu również Intel wykonał dobrą robotę, zapewniając konfigurację porównywalną z układami I5 za dużo niższą cenę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 16:29:52
Tagi: dom, prezent, moc, graficzną, filmów Full HD