Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Typy aparatów elektrycznych znajdujących zastosowanie w elektrycznych pojazdach trakcyjnych.

Artykuł zaczniemy od tego czym w ogóle są aparaty elektryczne stosowane w elektrycznych pojazdach trakcyjnych, następnie będą przedstawione różnorodne typy tych aparatów.


Postaramy się uporządkować w tym miejscu wiedzę na temat odbiorników.

Jeśli masz ochotę uzyskać więcej informacji na omawiany temat, to odnajdziesz je niewątpliwie po przejściu do źródła (https://www.etuo.pl/etui-lenovo-k6-note) - tam są one bardzo fascynujące.

/J]

Te aparaty elektryczne (smd) o których będziemy tutaj rozprawiać to odbieraki prądu, nazywane też pantografami. Odbieraki prądu odbieraki prądu do suwnic to najważniejszy części składowych trakcyjnych pojazdów. Służą one do czerpania energii elektrycznej z napowietrznej sieci trakcyjnej przez szynowe pojazdy. Odbieraki prądu są najczęściej instalowane na dachu tramwaju bądź lokomotywy. Zdarza się, że odbieraki prądu są montowane po bokach pojazdów elektrycznych, ale jest to rzadko spotykane zjawisko.
Współcześnie rozróżniamy rodzaje odbieraki prądu: łyżwowy odbierak, troleje, odbierak rolkowy, belkowy odbierak, odbierak prętowy. Pantografy nieużywane współcześnie to odbierak ramkowy, pałąk i także odbierak typu lira.


snapchat
Napisał: Barn Images
Na podstawie: http://www.flickr.com


Odbierak łyżwowy służy do odbierania energii elektrycznej z prądowych szyn i jest stosowany przede wszystkim w metrach. Troleje, które w języku potocznym nazywane są także szelkami lub tyczkami są przeznaczone do pobierania prądu z napowietrznej sieci trakcyjnej. Pałąki są montowane w trolejbUSAch. Rolkowy odbierak jest wykorzystywany przede wszystkim w górnictwie.


Duża wrażliwość na kierunek jazdy odbieraka belkowego spowodowała zawieszenia jego produkowania. Prętowy odbierak znalazł zastosowanie przede wszystkim w kolejkach górskich w lunaparkach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 12:12:46
Tagi: typ, Forma, pojazd, USA