Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Różność klimatyzatorów

Wentylacja jest potrzebna, żeby polepszyć jakość powietrza w domu, a także po to, żeby anulować możliwość stężenia pary wodnej, a co za tym idzie zagrożenie zawilgocenia i zagrzybienia ścian. Powietrze ciepłe opuszcza pomieszczenia przewodami wentylacyjnymi w miarę jak chłodne spływa nawiewnikami. Im większa jest różnica temperatur, tym wydajniejsza wentylacja. Pomocnym parametrem, jaki jest w stanie wzmóc, czy też osłabić wentylację rzeczywistą jest wiatr.

MS Elektronik
Napisał: silentworks
Na podstawie: silentworks
Od wydajności zależy jak szybko wentylator spal 12v oczyści pomieszczenie. Rekomendowane jest, ażeby zdolność klimatyzatora była co najmniej trzykroć wyższa niż pojemność pomieszczenia. Nowe rozstrzygnięcia techniczne zarówno napędu, jak i budowy klimatyzatorów zezwoliły na zrobienie takich, jakie nawet w najcięższych warunkach pracy cechują się nader dużym momentem obrotowym, nader dużym transferem powietrza, również znacznym ciśnieniem statycznym nie marnując przy tym nic na swej solidności i odporności termicznej.

Takie aparaty znajdują zastosowanie w serwerach i różnych urządzeniach komputerowych, sprzętach telekomunikacyjnych, komputerach przemysłowych, projektorach, także we jakichkolwiek innych urządzeniach, w trakcie aktywności których wytwarzane są znaczne temperatury. Duża wydajność klimatyzatora przy stosunkowo małej mocy, pozwala na wykorzystanie wiatraka w różnorodnych narzędziach. Dzięki dobrej struktury łożyskowania, a również masywnej obudowie, odporny jest on na pracę w ciężkich warunkach.

Do montażu na ścianie nadaje się praktycznie każdy wentylator. Montaż na stropie wymaga już, aby wentylator miał łożyska kulkowe. Do montażu w ścianie przydatny jest odpowiedniej średnicy kanał wentylacyjny. Ważne jest położenie wentylatora. W wypadku planowanego umiejscowienia wentylatora nad kabiną prysznicową, albo w innym miejscu, w którym istnieje zagrożenie, że wywietrznik może zostać polany wodą, bardzo dobry jest wentylator 12V, albowiem jest to wentylator na bezpieczne zasilanie. Wywietrzniki różnią się między sobą posiadanymi przeznaczeniami. Zawsze należy go dostosować do średnicy i typu pomieszczenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 11:58:45
Tagi: moc, temperatura, napięcie, wentylatorów