Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Nowe sposoby, nowe możliwości. Jak produkować i jak dystrybuować układy scalone. Krótko w temacie nowych możliwości.

Ludzie od zarania dziejów parali się sprzedażą. Na początku głównie prowadzono handel barterowy, następnie wprowadzono walutę. Abstrahując jednak od tego, cowyznaczało wartości towaru, rzeczy, które były czasochłonne w produkcji, szczegółowo zdobione oraz stworzone z wielu małych fragmentów zyskiwały ogromną wartość. I gdy jednocześnie zastanawiano się, jak przyspieszyć i ułatwić produkcję takich produktów, to również ważną kwestią było, by sprzedać ją z jak najkorzystniejszym zyskiem. Dlatego wyróżniamy dwa człony: kooperujące ze sobą dział zakupów i produkcji oraz dział sprzedaży.

Układy scalone
W dzisiejszych czasach, by poprawić swoją pracę dział zakupów ma szereg możliwości, z których może skorzystać. Pierwszym z nich jest dywersyfikacja kwestii dostawców. Mając zabezpieczenie w roli większej liczby dostawców jednakowych podzespołów możemy sobie pozwolić na komfort negocjacji cenowych oraz wyboru najlepszej terminowo ewentualności. Przykładowo - produkcja uniwersalnych układów scalonych, których proces wytworzenia jest ustandaryzowany, przebiega podobnie w każdym kraju.

To tak jak z produkcją Cheeseburgera w McDonaldzie - przepis w każdej z placówek jest jednorodny.Kompletując listę kontrahentów również patrzy się nie tylko na cenę, ale również na solidność współpracy. Wszak o wieleprościej jest kooperować z miłym, solidnym człowiekiem, niż z porywczym furiatem. Dział produkcji używa za to specyficznych narzędzi, choć związanych z podobnymi kwestiami. Tu do wyboru są trzy główne obszary rozwojowe. Używane podzespoły, w przypadku których możemy zastąpić bardziej kosztowne - tańszymi. Drugim obszarem są ludzie. Przenosząc produkcję do państwa, w którym koszty ludzkie są stosunkowo niewielkie umożliwiamy zwiększenie naszych obrotów, przy zachowaniu jakości i technologii. I to właśnie technika jest trzecim aspektem -


Używając nowoczesnego sprzętu przyspieszamy produkcję oraz zmniejszamy zapotrzebowanie na zasoby ludzkie, co umożliwia nam wzrost przychodów. Jednak aby osiągnąć dochody musimy wziąć pod uwagę również dział sprzedaży. Sprzedający układy scalone sklep musi korzystać nie tylko z technik marketingowych, visual merchandisingu, ale również wykwalifikowanej kadry.

Powiązane z tym są również kwestie logistyczne oraz zaopatrzeniowe. Otrzymując układy scalone sklep, a dokładniej hurtownia, musi znaleźć dla siebie również odpowiednie rynki zbytu. Stworzenie sieci odbiorców i dostawców pozwala zabezpieczyć dostawy towarów oraz ubezpieczyć się na wypadek zalegania półproduktów w hurtowniach. Jak widać jedynie dobra współpraca wszystkich działów może doprowadzić do konkretnych dochodów i rentowności przedsiębiorstwa. Gdy któryś z elementów wyróżnia się, pozostałe muszą go nadgonić. Gorzej, gdy któryś zostaje w tyle - wtedy potrzebne są zmiany lub restrukturyzacja.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 11:58:45
Tagi: Produkty, produkcja, sprzedawca, hurtownia, Dostawca